Ötödik lett az FK Csíkszereda

Az ötödik helyen zárta a labdarúgó 2 Liga 2020/2021-es idényét az FK Csíkszereda. A pontvadászat utolsó fordulójában a csíkiak hazai közönség előtt 2–2-es döntetlent játszottak a Temesvári SU Politehnica csapatával. Az FK Csíkszereda, valamint a Dunărea Călărași számára tétje volt az utolsó fordulónak, hiszen a két csapat harcolt a bajnokság negyedik helyéért, amely osztályozós helyet jelent. Ehhez viszont a csíkiaknak győzniük kellett volna a temesváriak ellen, míg a Duna partiaknak nem szabadott volna pontot szerezniük az U Craiova 1948 ellen. Ám Csíkszeredában és Craiován is döntetlen született. Az FK jól kezdte a mérkőzést és többet is támadott ellenfelénél, a 32. percben pedig Schieb révén a vezetést is megszerezték a piros-fehérek. Az első félidő hosszabbításában a vendégek védelmi hibáját kihasználva Bauza megduplázta az FK előnyét és a játék képe alapján úgy tűnt, az osztályozót jelentő negyedik helyért a csíkiak teljesítik a tőlük telhetőt. A második félidőben viszont sokkal passzívabban játszott a csíki csapat teret engedve ellenfelének a kibontakozásra, ám sokáig egyik kapu sem forgott veszélyben. A 71. percben Kelemen révén újabb csíki gól született, sajnos az FK védője a labdát nem az ellenfél, hanem a saját kapujába rúgta. Kilenc perccel később baloldali szabadrúgást remekül ívelt be Ivanovici, Mera pedig remekül érkezett és megszerezte a temesváriak egyenlítő gólját. Az utolsó tíz percben két csíki helyzetet láthatott a hazai közönség, több gól azonban nem született, és mivel Craiován egyik fél sem talált a hálóba, így a Dunărea Călărași selejtezhet az 1. ligába jutásért, míg az FK Csíkszereda az ötödik helyen fejezte be a bajnokságot. Eredmények
  1. Liga, felsőházi rájátszás, utolsó forduló: SK Mioveni – Bukaresti Rapid 1–0,
U Craiova 1948 – Dunărea Călăraşi 0–0, FK Csíkszereda – Temesvári ASU Politehnica 2–2. A végeredmény: 1. U Craiova 1948 54 pont, 2. Rapid 49 p., 3. SK Mioveni 48 p., 4. Dunărea Călăraşi 44 p., 5. FK Csíkszereda 42 p., 6. Temesvári ASU POlitehnica 41 p.