Öt bajnoki cím

Öt bajnoki címmel tértek haza a VSK Csíkszereda tájfutói a hét­végén Prahova megyében rendezett veterán országos baj­nokságról. A csíkiak közül a legeredményesebb tájfutó Rá­duly Annamária volt, aki három kategóriában is első lett. [caption id="attachment_10084" align="aligncenter" width="483"]Ráduly Annamária a legeredményesebb veterán csíki tájfutó Ráduly Annamária a legeredményesebb veterán csíki tájfutó[/caption] [dropcap]A[/dropcap] Prahova megyei Urlaţi és Plopu településeken rendezték meg az elmúlt hétvégén a veterán tájfutók idei országos bajnokságát. A viadalon jelen voltak a VSK Csíkszereda tájfutói is, a megyeszékhelyi klub sportolói öt bajnoki címet szereztek. A rövid távú versenyen három csíkszeredai sportolónak is sikerült bajnoki címet szereznie. A nők között a 40 éves korosztályban Ráduly Annamária, a 45 évesek korosztályában Szász Neli lett országos bajnok, míg Szász János a férfiak között az 50 évesek korcsoportjában végzett az első helyen, míg Ráduly Róbert Kálmán a 40 évesek korcsoportjában a harmadik helyen végzett. A szombaton tartott hosszú és a vasárnapi középtávon Ráduly Annamária mindkét számban bajnok lett, Szász Neli egy második, Szász János és Ráduly Róbert Kálmán egy-egy negyedik helyezést ért el. A tájfutók veterán országos bajnokságán Ráduly Annamáriához hasonlóan további hat sportolónak sikerült a triplázás: Cristina Sabău (35 éves nők, Brassói CSU), Mariana Frăşilescu (50 éves nők, CSU Craiova CSU), Sebestyén István (40 éves férfiak, Nagybányai Electrosistem), Gligor Pavel (55 éves férfiak, Kolozsvári Voinţa), Dumitru Cioban (70 éves férfiak, Szászfenesi Dudu) és Dopovecz Gyula (80 éves férfiak, Négyfalusi CS Babarunca). A három nap összetett időeredménye alapján díjazott Sănă­tatea-kupán a 16 év alattiak korosztályában a VSK Csíkszereda sportolója, Ráduly Csongor a harmadik helyen végzett. HN-információ