Nyolcgólos kupadiadal

Fotó: Gyergyószentmiklósi VSK
A megyei bajnoki cím után a Román Kupa Hargita megyei szakaszát is megnyerte a VSK Gyergyószentmiklós labdarúgócsapata. A kék-fehérek esélyt sem adtak a Székelykeresztúri Egyesülésnek a vasárnapi döntőben, és önbizalommal telve készülhetnek a Marosvásárhelyi SE elleni 3. ligás osztályozó párharcra. Székelykeresztúron rendezték meg a labdarúgó 2022/2023-as szezon Román Kupa megyei szakaszának döntőjét vasárnap, amelyen a helyi Egyesülés és a VSK Gyergyószentmiklós szerepelt. Az újdonsült megyei bajnok nem hagyott sok kétséget afelől, hogy meg szeretné védeni a címét és újabb kupával gazdagítaná a gyergyói dicsőségfalat. A vendégek már az első félidőben négygólos előnyt harcoltak ki. Antal Szilamér kezdte a gólgyártást, majd Covrig két büntetőből szerzett gólja között a bajnokság gólkirálya, Hodgyai László is betalált (0–4). A második félidőben sem történt változás a játékban, a 66. percben már 0–6 állt az eredményjelzőn, előbb Berecz, majd Czimbalmos volt eredményes, az utolsó pillanatokban Tankó Levente is betalált, Czimbalmos pedig duplázni tudott, kiütésessé téve így a gyergyóiak győzelmét (0–8). A VSK Gyergyószentmiklós holnap játssza a 3. Ligába való kerülésért az osztályozó első mérkőzését Marosvásárhelyen a Maros megyei bajnokcsapat, a helyi MSE ellen. A vásárhelyiek a Maros megyei bajnokság megnyerése után szintén érdekeltek voltak a megyei kupakiírás döntőjében. Az MSE múlt szerdán a helyi rivális Atletic SE ellen lépett pályára, és a gyergyóiakhoz hasonlóan magabiztos sikert aratott (6–1 lett a vége). Két kitűnő formában lévő csapat néz tehát farkasszemet a kétmérkőzéses párharc során, amelynek végén a legjobb feljut a 3. Ligába. Román Kupa, Hargita megyei szakasz, döntő Székelykeresztúri Egyesülés SK – VSK Gyergyószentmiklós VSK 0–8 (0–4). Gólszerzők: Antal Sz. (16.), Covrig (21., és 45.), Hodgyai (34.), Berecz (60.), Czimbalmos (65., és 90.), Tankó L. (90.). Székelykeresztúri Egyesülés: Gáspár – Fülöp (Báró 46.), Bilibók, Dézsi, Péter, Bigyi, Gagyi, Kovács, Bálint, Fazakas (Török 46.), Fogarasi. VSK Gyergyószentmiklós: Scurtu (Szakács Sz. 80.) – Sándor, Tankó E., Antal (Tankó H. 77.), Ungureanu (Nagy 77.), Tepes, Czimbalmos, Hodgyai, Covrig (Méhes 77.), Tankó L., Berecz (Bernad 69.).