Nyolcadik helyen zártak: Egy gólon múlott az elődöntő

[caption id="attachment_122287" align="aligncenter" width="960"] A Székelyudvarhelyi ISK nyolcadik helyezett csapata[/caption] Kolozsvár adott otthont a ifi I-es fiú kézilabda döntő tornájának, amelyen a Székelyudvarhelyi ISK is részt vett. Az udvarhelyi alakulat nagyon közel volt ahhoz, hogy bejusson a legjobb négy közé, ám végül a nyolcadik hely jutott osztályrészül számukra. Kiválóan indította a Kolozsváron megrendezett ifi I-es fiúk kézilabda döntőt tornáját az ISK Székelyudvarhely alakulata, hiszen nyitásként kettővel verte a CSM Focșani alakulatát. A Sipos Lóránt által vezényelt udvarhelyiek a második napon az előzetesen is esélyes Bukaresti CSM-vel mérték össze erejüket. Kiegyensúlyozottan indult a találkozó, a tizedik perc végén 5–5 volt az állás, aztán az első negyedóra után hárommal elhúzott a fővárosi csapat, Sipos időt is kért: valamelyest sikerült rendezni a sorokat, de a CSM tartotta a ritmust, tovább növelte előnyét, szünetben öt góllal vezetett. A második félidőben ugyanez történt, az ISK nem tudott közelebb kerülni, a bukaresti csapat nyolc góllal nyerte a mérkőzést. A nap másik összecsapásán a Focșani kétgólos győzelmet aratott a CSM Piatra Neamț ellen. Az utolsó fordulóban az ISK úgy lépett pályára a Piatra Neamț ellen, hogy a körbeveréseknek köszönhetően még egy kétgólos vereség is belefért volna az elődöntőbe jutáshoz. A kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban rendezett összecsapást nagyon rosszul indította a Sipos-legénység. Már az első tíz percben a piatra neamț-i csapat uralta inkább a játékot, utána azonban erőre kapott az ISK. A 20. percben időt kért Sipos Lóránt, ezután sikerült az egyenlítés, de a félidőben még kétgólos hátrányban voltak. Fordulás után sem lett jobb a helyzet, sőt: a negyvenedik percben már 25–20 volt az állás, amikor Sipos megint időt kért, de sajnos a különbség hét gólra nőtt a két csapat között. Ám a 45 perc után három gólt faragtak le a hátrányból, úgy tűnt, hogy sikerül a feltámadás, de az ellenfélnek továbbra is jobban ment, az 51. percben megint hét volt oda. A végjáték azonban egyértelműen a Székelyudvarhelyi ISK-é volt, sikerült felzárkózni három gólra, de az utolsó percekben nem tudták gólra váltani a lehetőségeket. Mindössze egy gól kellett volna a továbbjutáshoz... A háromgólos vereség azt jelentette, hogy jobb gólkülönbségével a Piatra Neamț-i jutott tovább. Csata a hetedik helyért Sőt a háromgólos vereség azt is jelentette, hogy az ISK nemhogy az elődöntőt nem csípte el, de a rosszabb gólaránynak köszönhetően a csoport negyedik helyén zárt. Ezért a hetedik helyért léphettek pályára a CSM Medgidia ellen. Az a Medgidia ellen, akiket a selejtezők során, április 16-án, 30–21 arányban győztek le. Ezen a találkozón viszont ezúttal sem igazán jött ki a lépés a csapat számára és háromgólos vereséget szenvedtek. A Székelyudvarhelyi ISK ifi I-es csapata így a nyolcadik helyen zárta az országos bajnokság döntő tornáját. Eredmények Csoportmérkőzések: Székelyudvarhelyi ISK – CSM Focșani 31–29, Bukaresti CSM – Székelyudvarhelyi ISK 29–24, Székelyudvarhelyi ISK – LPS Piatra Neamț 34–31. A 7. helyért: Medgidia ISK – Székelyudvarhelyi ISK 32–29 (12–14).