Negyedik helyen a Sepsi OSK

Döntetlennel zárta a 2020/2021-es labdarúgó 1. Liga őszi idényét a Sepsiszentgyörgyi OSK, ám a háromszéki szurkolók nem szomorkodhatnak a FCSB elleni pontosztozkodás miatt, sőt inkább büszkék csapatukra. Leo Grozavu legényei a negyedik helyről várják a tavaszi folytatást, amely pont olyan keménynek ígérkezik, amilyen az őszi zárás volt. Az idei utolsó forduló több meglepetést is hozott.

Gyengén kezdte, de remekül zárta a 2020/2021-es labdarúgó 1. Liga őszi idényét a Sepsiszentgyörgyi OSK: a háromszékiek a negyedik helyről várják a húsznapos szünetet, majd a visszavágókat. Leo Grozavu csapata nemcsak a tabellán, hanem több más mutatóban is élen jár.
Nagyon nehéz volt az idénykezdés a Sepsi OSK számára, az Universitatea Craiova és a Kolozsvári CFR után az Astra és a Viitorul ellen játszottak Leo Grozavu tanítványai, és ugyan csak az oltyánoktól kaptak ki, de győzni nem tudtak. Az első siker az ötödik fordulóban, ráadásul idegenben jött össze a háromszékieknek, mi több, zsinórban négyszer tudtak nyerni, a menetelést az Academica állította meg a kilencedik fordulóban. Egyébként a Clinceni-ben elszenvedett volt a Sepsi OSK utolsó veresége a pontvadászat őszi idényében, a következő hat fordulóban három győzelmet arattak a háromszékiek és három döntetlent értek el. Az idei év utolsó meccsén Leo Grozavu csapata döntetlent játszott a FCSB ellen, így a háromszékiek megerősítették negyedik helyüket a tabellán.
A Sepsi OSK rendelkezik a második legjobb csatársorral, legalábbis ezt lehet következtetni az elért találatok számából: a FCSB után a háromszékiek lőtték a legtöbb gólt, ami pedig a védelmet illeti, csak négy csapat előzi meg a Grozavu-legénységet. A győzelmek tekintetében is negyedik az OSK, a legkevesebb vereséget elszenvedő csapatok között pedig hármas holtverseny van, amelynek tagja a háromszéki és a kolozsvári csapat is. A döntetleneket illetően is dobogós a háromszéki gárda, igaz, ezúttal a második helyen osztozik két másik csapattal.
A rövid téli vakáció a felkészülés jegyében zajlik majd a sepsiszentgyörgyieknél, akik a komoly évkezdeti rajtra összpontosítanak, hiszen a visszavágók első két fordulójában két dobogós csapat ellen lépnek pályára. A Sepsi OSK a 16. fordulóban az Universitatea Craiova, a 17.-ben a Kolozsvári CFR ellen játszik, előbbi meccset idegenben, utóbbit hazai környezetben vívja majd a háromszéki csapat.

Meglepetések az év végére
Az év utolsó fordulója sok meglepetést hozott az 1. Ligában. A sereghajtó FC Argeș némi meglepetésre pontot szerzett a Chindia otthonában, a medgyesiek a Vi­itorul legyőzésével megállították mélyrepülésüket. Nagyszeben viszont tovább zuhan, ezúttal vendég­látóként kaptak ki a Poli Iași-tól, s noha győztek, a moldvaiaknak nem sikerült előrelépniük a tabellán, de összetömörítették a középmezőnyt. Botoșani-ban pontot szerzett a FC Voluntari, az Academica pedig pontot vesztett hazai környezetben a Dinamo ellen, ez utóbbi döntetlennek is köszönhetően maradt meg a Sepsi OSK és a clinceni-i gárda között a négypontos különbség.
Az idényt az újonc UTA remekül kezdte, az aradiak sokáig az élmezőnyhöz tartoztak, ám az őszi idény utolsó négy fordulójában pofozógépnek bizonyultak: négy vereség, egy lőtt és tizennégy kapott gól a mérlegük. A négyből talán a hétfői a legfájóbb vereség, az Astra Giurgiu ugyanis hatot vágott Aradon Bálint László legényeinek.
Az őszi idény végére nagyon összezárt a középmezőny, noha január elején pótolnak egy Hermannstadt – Viitorul meccset, ennek kimenetelétől függetlenül érdekesen alakul majd a tabella az ötödik helytől lennebb. Az FC Argeș 11 ponttal sereghajtó, hátránya három pont az utolsó előtti Poli Iași-sal szemben, ám a moldvaiak mindössze egy ponttal vannak lemaradva az előttük álló két gárdától és csupán három ponttal a nyolcadik helyezett Viitorultól. Olyannyira egyben van a középmezőny, hogy az eredményektől függően az utolsó előtti két sikerrel a hatodik helyezettet is beérheti, hiszen a Chindia is csak hat ponttal előzi meg a Politehnicát.
Az 15. forduló utolsó meccse lapzártánk után ért véget, ám az elmondható az őszi idény lezárásával, hogy a 2020/2021-es 1. Liga alapszakaszának tavaszi idénye izgalmasnak ígérkezik. A tabella élén a FCSB telelhet, a visszavágók sorozata 2021. január 13-án egy hétközi fordulóval kezdődik el.

Eredmények, állás

1. Liga, 15. forduló: Chindia Târgoviște – FC Argeş Piteşti 2–2, Medgyesi Gaz Metan – Konstancai Viitorul 1–0, Nagyszebeni FC Hermannstadt – Politehnica Iaşi 0–1, FC Botoşani – FC Voluntari 1–1, Academica Clinceni – Bukaresti Dinamo 1–1, Aradi UTA – Astra Giurgiu 0–6, Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi OSK 1–1. A Kolozsvári CFR – Universitatea Craiova találkozó lapzártánk után ért véget.

1. Bukaresti FCSB    15    11    1    3    37–15    34
  2. Universitatea Craiova    14    10    1    3    19–9    31
  3. Kolozsvári CFR    14    9    3    2    18–6    30
  4. Sepsiszentgyörgyi OSK    15    7    6    2    24–13    27
  5. Academica Clinceni    15    6    7    2    16–10    25
  6. Chindia Târgovişte    15    5    5    5    12–12    20
  7. FC Botoşani    15    4    6    5    21–22    18
  8. Konstancai Viitorul    14    4    5    5    19–19    17