Négy bajnoki cím a fedett pályás ob-n

Tizenkét dobogós hellyel tértek haza a Hargita megyei klubok sportolói a veterán atléták fedett pályás országos bajnokságáról. A fővárosban tartott versenyen három megyebeli klubtól mindössze hatan indultak el, a korábbi évekhez képest a részvétel jóval alacsonyabb volt. Négy bajnoki cím jutott a Hargita megyeieknek. Bukarestben tartották a veterán atléták fedett pályás országos bajnokságát, amelyen három Hargita megyei klubtól összesen hatan vettek részt. Az elmúlt hétvégén tartott versenynek ezúttal is a Balázs-Sötér Jolán atlétikai terem adott otthont, a résztvevők száma az elmúlt évekhez képest jóval alacsonyabb volt. A megyebeli atléták tizenkét éremmel, közöttük négy elsőséggel térhettek haza. A koronavírus-járvány miatt országos szinten kevés versenyt tartottak az elmúlt egy évben a veterán sportolók számára, a veszélyeztetett korcsoportba tartozó sportolók közül kevesen vállalták a fedett pályás országos bajnokságon is az indulást. Amíg az elmúlt években a nőknél legalább száz, a férfiaknál legkevesebb kétszáz sportoló vett részt a fedett pályás ob-n, addig az idén összesen 228 induló volt a viadalon: 60 nő és 168 férfi vetélkedett korcsoportokra osztva nemenként tizenhárom számban. Hargita megyéből a tekerőpataki Visszafolyó SK, a VSK Székelyudvarhely és a Csíkszeredai Kárpátok SK atlétái indultak el az országos bajnokságon, hárman bajnoki címekkel térhettek haza. A csíkszépvízi Szabó József a 80–84 évesek korosztályában a tekerőpatakiaknak versenyezve megnyerte a 60 és a 400 méteres síkfutást, míg a szintén a Visszafolyó SK igazolt versenyzője, a szovátai Kozomos Lajos az 55–59 évesek között a 3000 méteres síkfutáson a harmadik, míg az 1500 és a 400 méteres síkfutáson a negyedik helyen zárt. Négy versenyszámban indult és kettőben dobogós helyen zárt a székelyudvarhelyi Nagy Elemér, a helyi VSK sportolója a 45–49 évesek korcsoportjában megnyerte a 200 méteres síkfutást, 400 méteres szaladásban a harmadik helyen ért célba, míg 1500 méteren a negyedik, 3000 méteren a hatodik lett. A Kárpátok SK háromtagú küldöttsége minden számban dobogón zárt. Spânachi Ilie a 60–64 évesek között a 60 méteres síkfutásban harmadik lett, míg a távolugrást és a hármasugrást a második helyen zárta. Făcăoaru Mioara a 45–49 évesek között a 3000 méteres síkfutásban harmadik lett, míg a 3000 méteres gyaloglást megnyerte, így idén sem talált legyőzőre a csíkszeredai atléta. Az 50–54 évesek között Ștefănescu Flavius az 1500 és a 3000 méteres síkfutást is a harmadik helyen zárta. A veterán atlétákra a Balkán-bajnokság vár, amelyet március 13. és 15 között a szlovéniai Novo Mestóban tartanak. Április 17-re van ütemezve a veterán atléták hegyifutó országos bajnoksága, melynek a Prahova megyei Vărbilău lesz a házigazdája, a szabadtéri országos bajnokságot pedig augusztus 28-án és 29-én tartják, a helyszínt még nem jelölte ki a szakszövetség, de a két lehetséges rendező Craiova és a főváros.