MotoGP

Spanyol, francia és brit sikerek születtek az idei gyorsaságimotoros-világbajnokság 7. futamán, a Katalán Nagydíjon. A királykategóriában Jorge Lorenzo győzött, a spanyol versenyző pályafutása során így először nyert sorozatban négy futamot. A Moto2-ben Zarco alig fél másodperces előnnyel nyert, míg a Moto3-ban pár centiméter választotta el az első két versenyzőt a befutónál, a harmadik hat tizedmásodpercre érkezett a győztestől. A dobogósok: MotoGP: 1. Jorge Lorenzo, 2. Valentino Rossi (mindketten Yamaha), 3. Daniel Pedrosa (Honda). A vb-állása: 1. Rossi 138 pont, 2. Lorenzo 137 p., 3. Andrea Iannone (Ducati) 94 p. Moto2: 1. Johann Zarco, 2. Alex Rins, 3. Tito Rabat (mind Kalex). A vb-állás: 1. Zarco 134 p., 2. Rabat 94 p., 3. Sam Lowes (Speed Up) 80 p. Moto3: 1. Danny Kent, 2. Enea Bastianini, 3. Efrén Vázquez (mind Honda). A vb-állás: 1. Kent 149 p., 2. Bastianini 98 p., 3. Miguel Oliveira (KTM) 77 p. A világbajnokság következő futamait június 27-én Assenben rendezik.