Meglepő német vereség: Elmaradt a második finn bravúr

Érvényes találatot csak a német játékos ért el, mégis a franciák arattak egygólos győzelmet kedden késő este Münchenben. A labdarúgó-Európa-bajnokság ötödik napjának utolsó meccsén két francia gólt is érvénytelenítettek videózás után, ahogyan a finnektől is visszavonták a találatot tegnap Szentpéterváron. Pedig csodálatos volt Pohjanpalo gólja, de a VAR ezúttal nem finn volt. Szentpéterváron pályaválasztóként léptek pályára tegnap a finnek az oroszok ellen a labdarúgó-Európa-bajnokság ötödik játéknapján, ez a találkozó volt a csoportkör második fordulójának első meccse. Kora este a Törökország – Wales meccset játszották, Bakiban a pályaválasztó törököknek rengetegen szurkoltak. Kedd este Hummels hiába lőtt gólt, a németek mégis az ő góljával kaptak ki. Német öngól és vereség Kapufa, két les miatt érvénytelenített gól, nem túl jó kezdés, de mégis siker – valahogy így írható le a francia válogatott teljesítménye Németország ellen. A kedd este Münchenben játszott meccsen érvényes gólt csak a németek szereztek, mégis kikaptak. A találkozó elején a németek léptek fel erőteljesebben, de hamar belelendültek a franciák is a játékba, mi több, az első negyedóra végén már helyzeteik is voltak. A 20. percben Pogba jobb oldalról ívelte át a labdát a bal oldalra, Hernández pedig a kapu elé akarta beadni, de azt a hárítani próbáló Hummels elég látványosan lőtte Neuer kapujába. A vezető gól után a franciák visszavonulót fújtak, és inkább a védelemmel voltak elfoglalva, a támadást nem is erőltették. A szünet után aktívabbak lettek a franciák támadásban is, az 52. percben Rabiot hét méterről leadott lövése után a kapufa mentette meg a németeket az újabb góltól, negyedórával később Mbappé, majd a 85. percben Benzema is lesről szerzett gólt, amit jogosan nem adtak meg. A második félidőben a németek nem nagyon veszélyeztették a francia kaput, így annak ellenére, hogy érvényes gólt francia focis nem ért el, mégis megnyerték a meccset. Orosz siker A dánokat meglepő újonc Finnország és a belgáktól egy hármast kapó Oroszország találkozott Szentpéterváron tegnap kora délután. A meccs első perceitől az oroszok nekiestek ellenfelüknek, mégis a negyedik percben ők kapták a gólt, szerencséjükre Raitala passzának pillanatában Pohjanpalo feje búbja két centivel előrébb volt, mint a hazai védők, így les miatt érvénytelenítették a finn találatot. Innentől helyreállt a rend, a finnek – akárcsak a dánok ellen – védekezésre rendezkedtek be és bíztak az ellentámadások sikereiben, míg az oroszok rohamozták a sokáig bevehetetlennek tűnő finn kaput. A 30. percben Fernandes megsérült és Karavaev jött a helyére, ám az orosz csere miatt várható volt, hogy sokat hosszabbít majd a játékvezető az első félidőben. Amikor már mindenki a szünetre készülődött, a hosszabbítás második percében az oroszok egy támadás végén addig passzolgattak, amíg Mirancsukhoz került a labda, aki két védő között a tizenhatoson belülről talált a finnek kapujába. A második félidő elején folytatódott az orosz fölény, de végig veszélyesek voltak a finnek, amennyiben ellentámadásból eljutottak a hazaiak kapujáig, majd fokozatosan a ritmust felvéve átvették az irányítást és meg is fordult a játék képe: immár a házigazdák védekeztek és lendültek olykor ellentámadásba. Volt orosz és finn helyzet is, a ráadásban az oroszok újra közel álltak a gólszerzéshez, de végül az első félidő hosszabbításában szerzett gól döntötte el a meccset. Bale két gólpassza Tegnap kora este Bakuban Wales jól kezdett, az első félórában mégis a törökök álltak közelebb a gólszerzéshez, de Morell a gólvonalról menteni tudta az Ayhan által fejelt labdát. A 42. percben Bale indította Ramseyt, aki hat méterről vette be a török kaput. A szünetet követően bátrabban játszottak a törökök, Wales pedig ellentámadásokkal próbálkozott, egy ilyen után Bale ellen szabálytalankodtak a 60. percben, de a sértett a tizenegyest a török kapu fölé lőtte. Innentől viszont a törökök keményen letámadták ellenfelüket, a gól azonban nem jött össze nekik. Az utolsó percben néhány pofon is elcsattant a pályán, a ráadás utolsó percében kisszögletet végeztek el a walesiek, Bale szenzációsan cselezte be magát a török büntetőterületre, majd Robertshez passzolt, aki megszerezte a meccs második találatát. Eb-statisztikák a csoportkör első fordulója után Az Európai Labdarúgó Szövetség elkészítette a csoportkör első fordulójának statisztikáját. A tegnap estig lejátszott 12 meccsen 28 gól született összesen, ez 2,34-es gólt jelent átlagban meccsenként. Az első negyedórában egy, a 16 és 30. perc között négy, míg a 31. perctől a szünetig két gól született. A pihenőt követő első negyedórában nyolc, a 61 és 75. perc között négy, a rendes játékidő utolsó negyedórájában nyolc, míg a hosszabbításban egy gól született. Öt csapat – Hollandia, Ausztria, Olaszország, Belgium és Portugália – lőtt három gólt, labdabirtoklásban a spanyolok állnak az élen (75%), megelőzve a portugálokat (65%) és a dánokat (64%), a hollandok és belgák passzai voltak a legpontosabbak, hiszen átadásaik 90%-ban célba értek, igaz, a német, a spanyol és a portugál játékosok sem sokkal maradtak el a két listavezetőtől (89%). A legtöbb passzt a spanyolok adták egymásnak (954 – ez percenként átlagban 10,5 átadást jelent), a második helyen a németek állnak (725 passz). A legtöbb kapu irányába leadott lövés az olaszoké (24), a kapu területére tartó lövésben is ők jeleskedtek (8), három mutatóban viszont elsők lettek a magyarok: az ellenfél szerelésében (22), az ellenfél passzainak elkapásában (58), valamint holtversenyben az osztrákokkal a legtöbb szabadrúgást (16) is a piros-fehér-zöldek végezhettek el. A legtöbb támadást a spanyolok (80) indítottak az olaszokat (73) és a dánokat (70) megelőzve, a török, a finn és a cseh kapus védte a legtöbb lövést (6), három öngól született a csoportkörben (török, lengyel, német focis talált saját kapujába), a finn hálóőr az egyetlen, aki tizenegyest védett ki. A legtöbb szabálytalanságot (16) az Észak-Macedónia válogatottjának játékosai követték el, természetesen az osztrák csapat volt a szenvedő fél, így ezt a listát ők vezetik. A horvátok sárgultak be a legtöbbször (3), és csak egy játékos került a kiállítás sorsára. A cseh Schick, a belga Lukaku és a magyarok ellen duplázó Cristiano Ronaldo vezeti két találattal a góllövőlistát, érdekesség, hogy a belga és a portugál klasszis mindkét lábával betalált az ellenfél kapujába, a portugál Rafa Silva két gólpasszal áll a kiszolgálók listájának élén. Fejjel hat, jobb lábbal tíz, bal lábbal pedig kilenc gól született. A gólok közül huszonhármat lőttek a tizenhatoson belülről. A kapu irányába a cseh Schick, a svájci Embolo és az olasz Immobile lőtt a legtöbbet, viszont Schick próbálkozásai közül öt a kapu területére ment, mi több, kettőből gól is született. Az olasz Leonardo Spinazzola érte el a legnagyobb sebességet szaladásban (33,8 km/óra) a walesi Daniel James (33,5 km/óra) és az angol Raheem Sterling (33,1 km/óra) előtt. A legtöbbet – 12,5 kilométert – az orosz Alekszander Golovin szaladt a pályán, ebben a mutatóban a magyar Nagy Ádám 12 kilométerrel a második. A legtöbb kapuralövése Schicknek volt (6), a legpontosabb passzoló a spanyolok kapusa, Unai Simón volt, akinek mind a 24 átadása célba ért. Két spanyol, Laporte és Pau Torres indította a legtöbb passzt (119), ám előbbi átadásai közül 118 célba is ért. A legtöbb szerelést a holland de Vrij neve mellett jegyeztek (13), a kapusok közül a török Cakir, a cseh Vaclik és a finnek hálóőre, Hradecky védte a legtöbb lövést (6). A legtöbb szabálytalanságot a szlovák Kucka követte el (5), a legtöbb szabálytalanságot (6) Szalai Ádám ellen követték el, a lengyel Krychowiak kapta a legtöbb sárgalapot (2) és jelenleg ő az egyetlen kiállított focis is az Európa-bajnokságon. A kedd esti Magyarország – Portugália mérkőzésen azzal, hogy pályára lépett Cristiano Ronaldo, ő lett az első labdarúgó, aki öt Európa-bajnokságon szerepelt. A portugál játékos ugyanakkor csúcsot döntött azzal, hogy 22. Eb-mérkőzésén lépett pályára, ezt bizonyosan tovább növeli majd az idei kontinenstornán. És az Eb-n elért gólok tekintetében is csúcstartóvá vált Ronaldo a magyarok elleni két találatával, hiszen addig Michel Platinivel holtversenyben 9 góllal tartották a csúcsot, de kedd estétől a portugál már egyedül áll az élen tizenegy góllal. És ezek számát is növelheti még az idei tornán. Eredmények, állás, műsor F csoport: Magyarország – Portugália 0–3 (0–0) /Guerreiro (84.), Ronaldo (87., 82.)/; Franciaország – Németország 1–0 (1–0) /Hummels (20., öngól)/. 1. Portugália 1 1 0 0 3–0 3 2. Franciaország 1 1 0 0 1–0 3 3. Németország 1 0 0 1 0–1 0 4. Magyarország 1 0 0 1 0–3 0 B csoport: Finnország – Oroszország 0–1 (0–1) / Mirancsuk (45.)/. A csoport: Törökország – Wales 0–2 (0–1) /Ramsey (42.), Roberts (95.)/. Az Olaszország – Svájc találkozó lapzárta után ért véget. A mai műsor: B csoport: Dánia – Belgium (19). C csoport: Ukrajna – Észak-Macedónia (16), Hollandia – Ausztria (22)