Livaković-rekord, horvát továbbjutás

Horvátország nyerte a katari labdarúgó-világbajnokság első szétlövéssel záruló csatáját és jutott a negyeddöntőbe. Japán tizenkét év elteltével újra büntetőpárbaj után búcsúzott a világbajnokságról.

Moritának vége, Modrićnak viszont folytatódik a vb Fotó: fifa.com

A horvátok jól kezdték a Japán elleni meccset hétfőn késő délután, ám az ázsiaiak is alakítottak ki helyzeteket, a 43. percben pedig egy szögletet követően meg is szerezték a vezetést. A szünet után tíz perccel egyenlítettek a horvátok, Perisić így a negyedik olyan focis – Messi, Cristiano Ronaldo és Shaqiri után –, aki az utóbbi három vébén gólt tudott szerezni. A rendes játékidő döntetlennel ért véget, akárcsak a hosszabbítás, így szétlövés döntött a továbbjutóról. Dominik Livaković az első két, valamint a negyedik japán tizenegyest védte, ezzel beállította honfitársa, Danijel Subašić rekordját, aki a 2018-as vébé nyolcaddöntőjében szintén három dán büntetőt védett a szétlövés során.

fifa.com
Honfitársa rekordját állította be Dominik Livaković

Eredmény, nyolcaddöntő: Japán – Horvátország 1–1 (1–0, 1–1, 1–1) – a tizenegyespárbajt 3–1-re a horvátok nyerték. Gólszerzők: Maeda (43.), illetve Perisić (55.).