Lépéselőnyben a bajnokok

Mind a Bukaresti Steaua, mind a Székesfehérvári Videoton idegenben tudott győzni a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének odavágóján, így lépéselőnybe kerültek. Fél lábbal ott vannak a harmadik körben. [dropcap]N[/dropcap]em okozott csalódást sem a Bukaresti Steaua, sem a Székesfehérvári Videoton a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének odavágóján. A román bajnok a szlovákiai Trencsén ellen lépett pályára Zsolnán. Az összecsapást jól kezdte Mirel Rădoi együttese, ám hiába játszott veszélyesebben és gólra törőbben, a szünetig maradt a 0–0. Fordulást a második félidő hozott, amikor Chipciu helyére az algériai Hamroun állt be. A Galacról igazolt játékos becserélésével felpörgött a támadójáték. Az algériai a 63. percben előbb kiharcolt egy szabadrúgást, amelyet Stanciu végzett el tökéletesen, majd a 70. percben ő maga talált be, lezárva a mérkőzést és valószínű a továbbjutást is. A magyar bajnok érdekesen várhatta a walesi The New Saints elleni idegenbeli meccset, hiszen több meghatározó játékosa adminisztrációs probléma miatt nem tudott a kerettel tartani – nem kaptak időben vízumot –, míg többen sérüléssel küzködtek. Egy óriási hazai helyzettel indult a találkozó, ezt követően azonban a Videoton irányított, többet birtokolta a labdát, s helyzetei is voltak, bár ezek rendre kimaradtak. A fordulás után többnyire a Videoton tartotta a labdát, de lassan szövögette támadásait, így alig alakult ki gólhelyzet. Aztán negyedórával a vége előtt Oliveira visszaszerezte elvesztett labdáját, amely Gyurcsó elé került, aki 20 méterről a bal alsóba lőtt. Ez a találat végül győzelmet ért a székesfehérvári együttesnek. Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, odavágó: The New Saints – Videoton 0–1 (0–0) /Gyurcsó (77.)/; AS Trencín/Trencsén – Bukaresti Steaua 0–2 (0–0) /Stanciu (63.), Hamroun (70.)/; FK Ventspils – HJK 1–3, APOEL – Vardar 0–0, Midtjylland – Lincoln Red Imps 1–0, Ludogorec – Milsami Orhei 0–1, Molde – Pjunik Jereván 5–0, Skënderbeu – Crusaders 4–1, Hibernians – Maccabi Tel-Aviv 2–1, Maribor – FK Asztana 1–0, Partizan Belgrád – Dila Gori 1–0, FK Szarajevó – Lech Poznan 0–2. Európa Liga Két magyar és két román csapat lép pályára ma este a labdarúgó Európa Liga második selejtezőkörének odavágóin. A Ferencváros hazai környezetben fogadja a bosnyák Zeljeznicart, míg a Debrecen a lett Skonto Rigához látogat. A román csapatok közül a FC Botoşani a lengyel Varsói Legia, míg az Astra Giurgiu a skót Invernesse vendége lesz. A műsor, EL, 2. selejtezőkör, odavágók: Skonto Riga – Debrecen (19, Duna World), Ferencváros – Zeljeznicar (21.30, Duna TV), Invernesse – Astra Giurgiu (21.45), Varsói Legia – FC Botoşani (22).