Legyőzte a Sportklub a Coronát

Hatpontos mérkőzésen győzte le péntek este a Vákár Lajos Műjégpályán a Csíkszereda Sportklub a Brassói Corona csapatát, a találkozó az Erste Liga mellett a román pontvadászatban is számított. A sikerrel tehát a kék-fehérek a román-magyar közös ligában és a hazai bajnokságban is egyaránt három ponttal gazdagodtak. Ötvenegy másodpercnyi játék után Rokaly Szilárd szerezte meg a hazaiaknak a vezetést, a 14. percben Boriszenko egyenlítette ki az állást. A 32. percben Gliga előnyhöz juttatta a barcaságiakat, de a 36. percben Farkas Tamás révén a Sportklub egyenlített. Az utolsó harmadban a folyamatosan két és fél sorral játszó Corona játékosai elfáradtak, a csíkiak nyomása pedig a 46. percben érett először góllá, ekkor Sofron István szerezte meg újra a kék-fehéreknek a vezetést. Az előnyt hetvennégy másodperccel később Reisz Áron duplázta meg, az 57. percben pedig Stach gólja gyakorlatilag eldöntötte a találkozó győztesének kilétét. Papírforma győzelmek Csütörtök és péntek a Gyergyói Hoki Klub hazai közönség előtt játszott két román bajnoki mérkőzést a Bukaresti Steaua ellen. Az első találkozón némi meglepetésre a második harmadig kellett várni, de végül könnyedén nyerték meg a gyergyói hokisok a mérkőzést, tegnap este viszont már gólzáporos sikert arattak a fővárosi „bakák” fölött. Eredmények Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 5–2 (1–1, 1–1, 3–0) Gyergyói Hoki Klib – Bukaresti Steaua 5–1 (0–03–0, 2–1) és 12–3 (4–0, 5–3, 3–0)