Legfeljebb a harmadik hely lehet meg a csíkiaknak: Pont nélkül a második meccsen

Az első meccsen a tartalékos Csíkszeredai Sportklubnak egy pontot sikerült ellopnia a Galaci VSK vendégeként a román jégkorongbajnokságban, ám a páros meccs visszavágóján tisztes helytállásra futotta. Ez a vereség egyben azt is jelenti, hogy a kék-fehérek legtöbb a harmadik helyig léphetnek előre, így a rájátszás elődöntőjében biztosan nem élvezhetik a pályaelőnyt. Letudta második meccsét is Galacon a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a román bajnokságban. A Jason Morgan – Hozó Levente edzőpáros által dirigált kék-fehérek, amint azt a tegnapi lapszámunkban megírtuk, nagyon tartalékosan utaztak el a Duna partjára. Ennek ellenére az első meccsen sikerült a pontszerzés. A második meccsre jobban állt bele a galaci alakulat, és már a harmadik percben betaláltak Adorján ketrecébe. A folytatásban is dominálni tudott a hazai csapat, amely két emberelőnyös találatot szerzett. Előbb Nyeznyamov, majd Szkacskov talált be. Előbbi sima, míg utóbbi kettős emberelőnyben született. Sőt utóbbi valójában nem is Szkacskov találata, hiszen a lövése Pajor hátán változtatott irányt. A két gól között viszont volt egy bunyó is: Láday kapta el Machalat és „döngölte a jégbe”, amiért azonnal 25 perces büntetést kapott. A második felvonásra egy bátrabban játszó vendégalakulat korcsolyázott ki, amelynek meg is lett az eredménye, hiszen Casaneanu betalált Onodi Ottó ketrecébe. A zárófelvonás nem hozott újabb gólt vagy gólokat, így a hazaiak 3–1-re húzták be a meccset. A Galac a bajnokság hátralévő két meccsén az alapszakasz első helyéért küzd a Brassói Coronával hazai pályán. Hátrányuk öt pont. A Csíkszeredai Sportklub három alkalommal kell találkozzon a Bukaresti Steauával. A tét a harmadik hely. Román bajnokság, eredmények Galaci VSK – Csíkszeredai Sportklub 3–1 (3–0, 0–1, 0–0) Gólszerzők: Limanszki (3.), Nyeznyamov (12.), Szkacskov (20.), illetve Casaneanu (37.). Sapientia U23 – Brassói Corona 1–7 (0–2, 0–2, 1–3) Gólszerzők: Salamon (60.), illetve Zagidulin (16.), Tranca (17.), Bors (25.), Fowlie (28., 46.), Vasile (49.), Mihály (58.). A további műsor Április 17., szombat: Bukaresti Steaua – Csíkszeredai Sportklub (18.30), Galaci VSK – Brassói Corona (18.30). Április 18., vasárnap: Bukaresti Steaua – Csíkszeredai Sportklub (18.30), Galaci VSK – Brassói Corona (18.30). A bajnokságból még hátramaradt Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti Steaua összecsapást nem sikerült programálni. A bajnokság állása: 1. Brassói Corona 58 pont/22 meccs, 2. Galaci VSK 53/22, 3. Gyergyói HK 47/24, 4. Csíkszeredai Sportklub 43/21, 5. Bukaresti Steaua 19/21, 6. Sapientia U23 17/24, 7. Sportul Studențesc 0/24.