Kupagyőzelem és bajnoki cím

Az U21-es cselgáncsozók számára Bras­só­pojánán tartották meg a Románia-kupa küzdelmeit, valamint a földharc országos bajnokságot. A csíkszeredai sportolók hat éremmel tértek haza a viadalról, közülük Radvánszki Szilárd súlycsoportjában megnyerte mind a kupaküzdelmeket, mind pedig az országos bajnokságot. A versenyt a járványügyi korlátozások miatt ezúttal is buborékrendszerben tartották. Brassópojána adott otthont az U21-es cselgáncsozók Románia-kupájának és a korosztályos földharc országos bajnokságnak. Csíkszeredából tizenegy sportoló vett részt a viadalon, akiket Papp Róbert-Flórián készített fel és kísért el a barcasági versenyre. A cselgáncsozók idén az összes fontosabb versenyükre a barcasági üdülőtelepre kellett utazzanak, a háromnapos torna előtt koronavírusteszten estek át, a viadal pedig buborékrendszerben zajlott, azaz a sportolók és kísérőik nem is hagyhatták el a helyszínt. A versenyen részt vevő megyebeli sportolók közül hatan a Csíkszeredai Sportklub, ketten a VSK Csíkszereda, illetve hárman az ISK igazoltjai. Papp Róbert-Flórián elégedett volt tanítványai eredményeivel. – Radvánszki Szilárd mindkét nap meggyőző teljesítménnyel hozta a versenyeket, így a Románia-kupában és a földharc országos bajnokságon is a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel. Lajos Orsolya pedig mindkét kiírásban a harmadik helyen zárt, így mindkét VSK-s sportoló két aranyéremmel és két bronzéremmel tért haza – nyilatkozta lapunknak Papp Róbert-Flórián. Hozzátette, a Csíkszeredai Sportklub leigazolt cselgáncsozója, Deák Roland földharcban lett harmadik súlycsoportjában, míg a Románia Kupán Böjte Szilveszter szintén harmadik helyen zárta a küzdelmet edzője Szőcs László volt. – Látszott egy-két versenyzőn, hogy nem volt formában, ez talán annak is betudható, hogy egyrészt kevés verseny van, másrészt pedig a korlátozások is nehezítik a felkészülést. Hiába szeretnénk versenyt, hogy ha nem vagyunk megfelelően felkészülve, olyankor nem várhatunk el eredményt a sportolóinktól. A cselgáncs nem szerencsejáték, mindig meg kell dolgozni az eredményért – mondta Papp Róbert-Florián. A színvonalas hétvégét követően sincs megállás, ugyanis Radvánszki Szilárd következő versenye az U23-as Európa-bajnokság lesz Budapesten, az U18-as versenyzőknek pedig jövő hónapban lesz egy Európa-kupa-viadaljuk Győrben – tájékoztatott a csíkiak edzője. A csíkiak helyezései Románia-kupa, U21: Rad­ván­szki Szilárd 1. hely (73 kg); Lajos Orsolya 3. hely (57 kg), Böjte Szilveszter 3. hely (60kg). Földharc országos bajnokság, U21: Radvánszki Szilárd 1. hely (81 kg); Lajos Orsolya 3. hely (63 kg); Deák Roland 3. hely (66 kg).