Kosárlabda 3 x 3: Csíki sikerek

Bukarestben tartották a hétvégén a kosárlabda 3 x 3 Románia-kupa harmadik és negyedik tornáját, amelyen jelen volt a VSK Csíkszereda csapata is. A Lokodi Mátyás által irányított csíkiak – akárcsak az első két tornán – ezúttal is remekül teljesítettek. A sorozat döntőjét március végén tartják. A fővárosban rendezték szom­baton és vasárnap a férfi kosárlabda Románia-kupa harmadik és negyedik tornáját a 3 x 3-as szakágban. A viadalra az országos bajnokságban szereplő tizenhat csapat mellett négy olyan gárda is nevezett, akik más pontvadászatban nem szerepelnek. A VSK Csíkszeredát Adrian Movileanu, Nagy Sándor, Raul Olariu és Lokodi Mátyás edző-játékos képviselte a bukaresti tornán. Az első tornán a csíkiak a negyedik helyen végeztek, a másodikon – a sorsolás miatt – csak két meccs jutott a Lokodi Mátyás által irányított gárdának, és mindkettőn vereséget szenvedve az utolsó előtti – 19. – helyen zártak. A szombaton tartott harmadik tornán a csíkiak az F csoportba kerültek és az első helyen zártak, miután 17:10-re győzték le a VSK Temesvárt, 11:8-ra az U Craiovát és 22:4-re a Kolozsvári U-BT-t. A nyolcaddöntőben a VSK Csíkszereda szoros meccset vívott a fővárosi Dan Dacian csapatával, végül a bukarestiek 21:19-re nyertek és jutottak tovább, míg a Lokodi-gárda a tizedik helyen zárt. A tegnap tartott negyedik tornán a D jelű hármasba kerültek a csíkiak, az első meccsüket 14:10-re nyerték a CSO Voluntari ellen, míg a második találkozón szoros küzdelemben szenvedtek vereséget a Dinamótól, a fővárosiak 18:17-re húzták be az összecsapást. A csoportmásodik csíkiak a nyolcaddöntőben 22:16-ra nyertek a CSU Nagyszeben ellen, majd a negyeddöntőben ismét szoros küzdelemben maradtak alul a VSK Nagyvárad ellen, amely 20:19-re győzött. A tornát a csíkiak a hetedik helyen zárták. A csapatok minden tornán a helyezések alapján pontokat kaptak, ezeket összesítették, ami alapján az első tizenkét helyezett részt vehet március 21–22-én a Románia-kupa döntő tornáján. A VSK Csíkszereda az összesített ranglistán a kilencedik helyen zárt 249 ponttal és részt vehet a sorozat utolsó felvonásán. A Románia-kupa döntőjének résztvevői: VSK Târgu Jiu, Kon­stan­cai Athletic Neptun, CSU Pitești, FC Argeș Pitești, Bukaresti Dinamo, Bu­karesti Dan Dacian, U Craiova, Bu­karesti Sportul Studențesc, VSK Csík­­szereda, VSK Nagyvárad, Buka­res­ti Rapid, BC CSU Nagyszeben.