Kolozsváron álltak rajthoz

Véget ért a Tájfutó Ifjúsági Európa-bajnokság Kolozsváron, ahol 32 ország közel 400 sportolója küzdött az érmekért. A kontinenstornával párhuzamosan zajlott a Transylvania Open és a Románia-kupa, amely egyben világranglista-futam is volt. [dropcap]A[/dropcap]z Ifi EB-n idén sajnos egy csíkszeredai sem volt érdekelt, mivel vagy kinőttek már a korosztályból, vagy pedig nem kerültek be a legjobb négy közé a válogató versenyeken. Ennek ellenére a romániai válogatottba több erdélyi magyar tájfutó is bekerült és az Európa-bajnokság legjobb hazai eredményei is a kolozsvári Néda Ágnes, illetve a marosvásárhelyi Szőcs Attila nevéhez fűződik. Előbbi a hosszú távú és a rövid távú versenyen is hatodik lett, utóbbi pedig a rövid távon az előkelő 14. helyen zárt. A Transylvania Open nevű világranglista-futam közép távú versenyén a VSK Csíkszereda tájfutója, Suciu Simion a második helyen ért célba, mindössze két és fél perc hátránnyal a győztes Zincă Ionuț mögött. Harmadik helyen a szlovén Klemen Kenda végzett. A sprintversenyt, amelyet Kolozsváron, a Györgyfalvi negyedben rendeztek, szintén a craiovai Zincă Ionuț nyerte, a plopeni-i Marian Ciprian és a craiovai Barkász Dániel előtt. Szép Zoltán (VSK Csíkszereda) mindössze 13 másodperccel maradt le a dobogóról és negyedik lett. A nőknél Ráduly Annamária mindkét világranglista-futamon a 11. helyen zárt, a Románia-kupában a 8. lett. Az ifjúságiak között a 16 éves korosztályban Ráduly Csongor négy nap után a 15. helyen fejezte be a versenyt, míg a 18 éves korcsoportban szereplő Rancz Bálint a kilencedik lett. A 45 éves kategóriában Ráduly Róbert Kálmán lemondott csíkszeredai polgármester bár két nap is a negyedik helyen fejezte be a versenyt, a négynapi összetett eredmények alapján a 16 fős mezőnyben a nyolcadik lett.