Kolozsvári döntetlen

Nem sikerült előnyt szereznie a Kolozsvári CFR-nek a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőinek 3. fordulójában: a szerda esti meccsen a román bajnoki címvédő döntetlent játszott a Celtic Glasgow ellen. A találkozót a kolozsváriak kezdték jobban, az első fél óra végén a hazaiak egy vendégszögletet követően ellentámadásba lendültek, Ciprian Deac indítását követően Mario Rondón szerezte meg a CFR-nek a vezetést. A gólt követően azonban a skót csapat átvette az irányítást, és kilenc perc múlva ki is egyenlített. A második félidő elején óvatosan focizott mindkét csapat, ám a kolozsváriak az idő fogytával újra átvették az irányítást, két óriási helyzetet is kihagytak, míg a Celtic inkább a védelemre összpontosítva gyakorlatilag a CFR minden támadását hárítva megőrizte a döntetlent, így kedvezőbb helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót. Eredmények: BL-selejtező, 3. forduló, első meccs: Kolozsvári CFR – Celtic Glasgow 1–1 (1–1) / Rondón (28.), illetve J. Forrest (37); FK Krasznodar – FC Porto 0–1, Isztambul Basaksehir – Olympiakosz Pireusz 0–1, FC Basel – LASK Linz 1–2, NK Maribor – Rosenborg BK 1–3.