Kiütéses Sportklub-siker Gyergyószentmiklóson

Nyolcgólos meccsen vette vissza pályaelőnyét a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében a Csíkszeredai Sportklub, a kék-fehérek szombat este vendégként győzték le a Gyergyói Hoki Klubot. Az első harmadban Blackwater révén szereztek a csíkiak vezetést, a második játékrészben pedig zsinórban négyszer voltak eredményesek a kék-fehérek, amelyből Becze kettőt vállalt, Combs és Fodor is bevette a piros-fehérek kapuját. A záró harmadban Loginov találatával hatra nőtt a Sportklub előnye, ebből faragott egyet Szigeti, de Becze mesterhármast ért el, így kiütéses csíki siker született az Erste Liga székelyföldi negyeddöntőjének harmadik meccsén. Eredmény: Gyergyói Hoki Klub – Csíkszeredai Sportklub 1–7 (0–1, 0–4, 1–2). Gólszerzők: Szigeti, illetve Becze 3, Blackwater, Combs, Fodor, Loginov. Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása 2–1 a Sportklub javára. A negyedik találkozót vasárnap 18.30 órától játsszák a gyergyószentmiklósi műjégpályán. Credit foto: Gyergyói HK/Szász Adorján