Kiszenvedett továbbjutás

Megszenvedett a továbbjutásért a román és a magyar bajnok a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörében. A Bukaresti Steaua egygólos vereséget szenvedett hazai környezetben a Trencséntől, de ez is belefért, míg a Videoton hosszabbítás után tudott csak továbblépni.12_steaua_trencsen [dropcap]K[/dropcap]ényelmes helyzetből várhatta a román, illetve a magyar bajnok a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágóját, hiszen idegenben mindkét együttes előnyt szerzett. Ennek ellenére mindkét együttes közel állt ahhoz, hogy elbukja a következő körbe való jutást. A Bukaresti Steaua a szlovákiai Trencsén együttesét látta vendégül. A „bakák” által megszerzett idegenbeli 2–0-s hátrányt a vendégegyüttes mindössze 21. perc alatt ledolgozta. Ám hiába dolgoztak ki további helyzeteket, a kegyelemdöfést nem tudták megadni. A térfélcserét követően a Steaua a két ex-kolozsvári CFR-es játékos – Muniru és Tade – góljaival hamar egyenlített, majd a vendégektől egyet ki is állítottak. A szlovákiai csapat viszont nem adta fel. A 84. percben újabb gólt szereztek, és közel álltak a negyedikhez is, ám két ordító helyzetet elrontottak, ami a továbbjutásukba került. A Székesfehérvár Videoton a walesi TNS-t fogadta. Idegenben 1–0-ra nyert a Vidi, és a visszavágón hamar le akarta tudni a meccset. Hiába azonban a fölény, ez meddőnek bizonyult. A vendégek pedig a második félidőre kiegyenlítették a játék képét, sőt át is vették a játék irányítását. Ez pedig gólban is mutatkozott. A 78. percben Williams gólt szerzett. Hiába viszont a Vidi feltámadása, jöhetett a hosszabbítás. A büntető párbajig viszont nem jutottak el a felek, hiszen Gyurcsó a 107. percben mattolta a vendégek kapusát és bebiztosította a továbbjutást. A harmadik körben a Steaua ellenfele a Partizan Belgrád, míg a Vidi ellenfele a BATE Boriszov lesz. Mindkét csapat sokkal többet kell mutasson ahhoz, hogy esélye legyen a negyedik körbe való jutásra. Eredmények 2. selejtezőkör, visszavágók: Videoton – TNS 1–1 (0–0, 0–1) – hosszabbítás után /Gyurcsó (107.), illetve Williams (78.)/. Továbbjutott a Videoton 2–1-es összesítéssel; Bukaresti Steaua – Trencsén 2–3 (0–2) /Muniru (57.), Tade (60.), illetve Wesley (13., 74.), Bero (21.)/. Tj. a Steaua 4–3-as összesítéssel; FK Asztana – Maribor 3–1 /tj: az Asztana, 3–2-es összesítéssel/; Fola Esch – Dinamo Zágráb 0–3 /tj: a Dinamo Zágráb, 4–1-es összesítéssel/; Dundalk – BATE Boriszov 0–0 /tj: a BATE, 2–1-es összesítéssel/; Rudar Pljevlja – Qarabag 0–1 /tj: a Qarabag, 1–0-s összesítéssel/; Lech Poznan – FK Szarajevó 1–0 /tj: a Lech Poznan, 3–0-s összesítéssel/; Stjarnan – Celtic 1–4 /tj: a Celtic, 6–1-es összesítéssel/. A Bajnoki ág párosítása, 3. forduló: Vieoton – BATE Boriszov, Bukaresti Steaua – Partizan Belgrád, Lech Poznan – FC Basel, Mil­sami Orhei – Skënderbeu, HJK – FK Asztana, Celtic – Qarabag, Mid­tjylland – APOEL, Maccabi Tel-Aviv – Viktoria Plzen, Dinamo Zágráb – Molde, Salzburg – Malmö; Nem bajnoki ág párosítása, 1. forduló: Young Boys – Monaco, CSZKA Moszkva – Sparta Prága, Bécsi Rapid – Ajax, Fenerbahce – Sahtar Donyeck, Panathinaikosz – FC Bruges.