Kilenc csíki érem

Hargita megyében tartották a sítájfutók országos bajnokságát, a két távon megtartott viadal összesített eredménye pedig a Románia-kupában is számított. Csíkszeredából két klub, a VSK és a Tanulók Klubja sportolói indultak a viadalon, akik összesen kilenc érmet szereztek.

A Parajd és Bucsin tető közötti Bogdán sípálya és menedékház környékén tartották a hétvégén a sítájfutó hosszú és középtávú országos bajnokságot, amelyet a VSK Csíkszereda és a hazai szakszövetség szervezett. Ezen a terepen először tartottak sítájfutó versenyt és mint kiderült, kiváló volt a helyszínválasztás. A szűk nyomhálózat fizikailag komoly kihívás volt a versenyzőknek, de a tájékozódás is tartogatott meglepetéseket.
A pálya hosszúsága tekintetében bár a szombati napon volt a hosszú távú bajnokság, a vasárnapi középtávú verseny hosszabbra sikerült, így például a felnőtt férfiaknál a győztes idő szombaton 59 perc volt, míg vasárnap pedig 65 perc. A két nap összetett eredménye a Románia-kupa rangsorát adta.
A sítájfutó országos bajnokságon összesen 109-en – 41 nő és 68 férfi – állt rajthoz, Csíkszeredából a VSK és a Tanulók Klubja sportolói indultak, de érkeztek versenyzők Négyfaluból, Fel­ső­bányáról, Viktóriavárosból, Nagy­bányáról, Nagyváradról, Gyu­la­fe­hérvárról, Craiováról, Zilahról, Ro­manból, Bukarestből és Marosvá­sár­helyről is.
A csíki sítájfutók kilenc érmet szereztek a hétvégi viadalokon.