Kikaptak a csíki kosárlabdások

A VSK Csíkszereda felnőtt férfi, míg a lány U16-os csapata is vereséget szenvedett az országos bajnokság legutóbbi fordulójában. A felnőttek a második liga harmadik fordulójában Nagyszebentől, a lány U16-os csapat hazai pályán Sepsiszentgyörgytől kapott ki. Nem sikerült sem a férfi második ligában érdekelt kosárcsapatnak, sem a lány U16-os együttesnek nyernie az elmúlt napokban. A fiúk a Nagyszebeni CSU Atlassib II vendégei voltak a harmadik fordulóban. A szebeniek segítségül kaptak az első csapattól két játékost, akik vezérletével sikerült felőrölniük a VSK-t. Lászlófy Botond edző szerint a védekezés jól működött, viszont támadójátékban nem sikerült az elvárt szintet teljesíteni. A fiúk legközelebb szombaton fogadják a Bukaresti Rapidot. Az Endes Tünde–Nagy Kinga Katalin edzőpáros vezette U16-os lánycsapata hazai pályán szenvedett vereséget Sepsiszentgyörgytől. Eredmények: felnőttek: Nagyszebeni CSU Atlassib II – VSK Csíkszereda 67:52 (13:14, 22:14, 12:10, 20:14) /csíki pontszerzők: Forreiter 13 (1x3), Héjas 3 (1x3), Lokodi 8, Vita 9, Deák-Szép 10, Barsan 6, Sinka 2/; lány, U16: VSK Csíkszereda – Sepsiszentgyörgy 54:77 (7:19, 17:23, 11:13, 19:22) /csíki pontszerzők: Ráduly Noémi 22, Tiboldi Zselyke 11, Orosz Anita 7, Bodó Johanna 4, Dézsy Rebeka Réka 3, Csibi Alexandra 2, Ciugulitu Adela 2, Szabó Dorottya 2, Nagy Boróka 1/.