Kiharcolt döntetlenek

Pontot szerzett vendégként az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának második fordulójában, ám a csapat játéka csak a második félidőben volt meggyőző. Valentin Suciu tanítványai a következő két fordulóban hazai pályán játszanak, holnap a listavezető látogat Csíkszeredába. A Székelyudvarhelyi FC a 3. Liga 5. csoportjának győztesét fogadta, s noha a hazaiak nem szereztek gólt, csak a vendégek, mégis osztozkodtak a pontokon a felek. Az FK Csíkszereda Elit ligás csapatai hazai környezetben nyertek, és továbbra is listavezetők korosztályuk Nyugati csoportjában. Döntetlennel zártak a Hargita megyei másod- és harmadosztályú labdarúgócsapatok, ám az ifjúsági Elit Ligában érdekelt megyeszékhelyi gárdák győztek, és továbbra is listavezetők korosztályuk csoportjában. Egy unalmas és egy izgalmas meccset játszottak a felnőttcsapatok, az FK U19-es gárdájánál pedig heten is gólt szereztek. Küzdelem – távol a kaputól Értékes ponttal tért haza az FK Csíkszereda, amely a 2. Liga felsőházi rájátszásának második fordulójában a Dacia gyárnak is otthont adó városban szerepelt. A csíkiak és a Mioveni SK közötti mérkőzés első felét a küzdelem jellemezte, ám a játék a két büntetőterület között zajlott, egyik gárdának sem volt esélye a gólszerzésre. Az unalmas első negyvenöt perc után ébresztőt fújhattak az edzők a szünetben a játékosoknak, hiszen a második félidőben volt némi izgalom is a mioveni-i pályán. Tíz perccel a térfélcsere után Blănaru ugyan eljutott a csíki kapu közelébe, de lövése pontatlan volt, egyórányi játék után Bauza előtt is adódott lehetőség, ám a csíkiak légiósa hat méterre a kaputól fejelte a keresztléc fölé a labdát. A hajrára megélénkült az FK, Jebari kétszer is eljutott veszélyes lövésig, de előbb a hazai védők, majd kapusuk hárított. Két perccel később a hazaiaktól Isfan tette próbára Gyengét, aki a 25 méterről leadott lövést követően bravúrral ugyan, de hárította a labdát, majd Takács veszélyeztette a másik kaput, de ott is helyén volt a hálóőr. A döntetlen a játék képe alapján a lehető legtöbb volt, amit a csapatok kihozhattak magukból a szombati meccsen. A következő két fordulóban hazai pályán szerepel az FK Csíkszereda, Valentin Suciu tanítványai holnap délután az éllovas oltyánokat, jövő hétfőn pedig a Dunărea Călărași-t fogadják. Csodás gól Bravúrnak számító döntetlennel zárta a labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának hétvégi, 15. fordulóját a Székelyudvarhelyi FC, amely érvényes gólt ugyan nem tudott lőni, mégis egy látványos találattal egyenlített. A csoportot már biztosan az élen záró Brassói VSK Corona a találkozó első felét uralta, míg a hazaiak ellentámadásra rendezkedtek be, és nekik volt nagyobb helyzetük a gólszerzésre: a 15. percben Turcu lövését bravúrral mentette a barcaságiak kapusa. A második játékrészben aktívabb volt mindkét gárda, az 51. percben az SZFC szerzett ugyan egy gólt, ám les miatt a játékvezető ezt érvénytelenítette, a szabadrúgást követően letámadták a hazaiakat a barcaságiak, és Cristescu meg is szerezte a vezetést számukra. Közel jártak az előnyük megduplázásához a brassóiak, ám a remek lehetőség kimaradt, az SZFC pedig ezt követően bátrabban kezdett el focizni, és hibára is kényszerítette a vendégeket. Az 57. percben Marucza a jobb oldalról remekül ívelte be a labdát a vendégek tizenhatosának területére, Hodgyai belefejelt a szálló játékszerbe, a felpattanó pöttyöst szögletre akarta menteni Rusu, ám fejese olyan jól sikerült, hogy a forduló egyik leglátványosabb gólja született meg. A barcasági védő ugyanis védhetetlenül fejelte saját kapujába a labdát, ezzel megszerezte az udvarhelyi focisoknak a pontot is, ugyanis az utolsó harminc percben annak ellenére, hogy sokkal veszélyesebben támadtak a Corona labdarúgói, a hazaiak kapusának, Bordásnak köszönhetően nem született több gól a meccsen. Holnap a sereghajtó Kids Tâmpa ellen lépnek pályára a Székelyudvarhelyi FC focisai Brassóban, a találkozó a 12. fordulóból elnapolt összecsapás pótlása. A meccsen esélye van az SZFC-nek arra, hogy elhagyja a tabella alsó fertályát. Élen az ifik Nyugaton a helyzet változatlan – legalábbis ami az Elit Liga U19-es és U17-es tabellájának első helyezettjét illeti. Az FK Csíkszereda mindkét Elit ligás csapata a Temesvári Banatul gárdáját fogadta, és amint az eredmény is mutatja, szombaton nem volt jó a „Bánság” labdarúgójának lenni. Az U17-es korosztályban a bánságiak a hetedik helyen álltak a szombati meccs előtt, Bajkó Barna tanítványai a 11. percben Precup találatával vezettek, az előnyt Omar El-Sawy duplázta meg a 38. percben. A vendégek ugyan szépítettek egy órányi játék után, a csíkiak Sándor révén a 86. percben megint növelték az előnyt, de egy perccel később a vendégek is gólt értek el, így 3–2-re nyert, és továbbra is élen áll csoportjában az FK U17-es csapata. A lehető legjobban kezdték a meccset – ezt írják a krónikások, amikor egy csapat az első öt percben gólt szerez ellenfele kapujába. Nos, az U19-es FK Csíkszereda már az első percben vezetett a Banatul ellen, Barabás vezető találatára egy öngóllal válaszoltak a vendégek, így a 11. percben már kettővel vezettek a csíkiak. Nem sokáig, ugyanis Szakács az első negyedórát góllal zárta, öt perccel később Barabás duplázott, a 24. percben Baga, majd a szünet előtt két perccel Szabó is betalált a vendégek kapujába. Demény Norbert csapata a szünet után is folytatta a gólgyártást a sereghajtó ellen, a 46. percben Barabásnak sikerült a triplázás, aztán Vereguț a 62., Rácz a 67., végül pedig Albu a 79. percben talált a Banatul kapujába. Az utolsó gólt azonban a vendégek érték el a 87. percben, így 10–1 lett a vége, az FK pedig továbbra is vezeti az U19-es Elit Liga nyugati csoportját.