Kettős Progym-győzelem

A házigazdák sikereivel zárultak a hazai jégkorongbajnokság hétvégi meccsei. A Progym a Steauát, a Corona a Dunãreát győzte le pénteken és szombaton egyaránt. Mind a négy román jégkorong bajnoki mérkőzésen hazai győzelmek születtek a hétvégén, Brassóban a Corona gázolt át a címvédő Galaci Dunăreán, míg Gyergyószentmiklóson az egyre jobb formában lévő Progym győzött kétszer a Steaua ellen. A Corona – Dunărea mérkőzések mind a román bajnokságba, mind pedig a MOL Ligába számítottak. Pénteken a 4. percben vezetett már a Progym, de az első harmad felénél egyenlítettek a fővárosiak. A második játékrész elején újra vezetést szerzett a gyergyószentmiklósi csapat, és mint később kiderült, a meccs legfontosabb gólját szerezte Nyerges. Az utolsó harmadra a Steaua átvette a játék irányítását, sokkal többet támadtak, mint a gyergyóiak, ám a játékrész egyetlen emberelőnyét a Progym kihasználta és bebiztosította a győzelmet. Szombaton is kitűnőre vizsgáztak küzdelemből a Progym hokisai, de ez már az eredményjelzőn is jobban meglátszott. Az első emberelőnyt a 3. percben kihasználták a hazaiak, erre hét perccel később válaszoltak a fővárosiak, majd a 16. és 17. percben elért gólokkal már kettővel vezetett a Progym. A szünet előtt kettős fórba került a Steaua, és ezt kihasználták, ám a második játékrészre átnyúló büntetések miatt kettős hátránnyal kezdett a Progym, ezt pedig úgy védekezték ki a hazaiak, hogy két gólt is szereztek. A biztos vezetés ellenére nem állt le a Progym, az utolsó harmadban még szereztek két gólt, a Steaua ugyan szépített, de így is két vereséggel hagyták el Gyergyószentmiklóst. Eredmények Progym – Steaua 3–1 (1–1, 1–0, 1–0) /Kiricsenko (4.), Nyerges (24.), Kostromin (49.), illetve Timaru R. (13.)/ és 7–3 (3–2, 2–0, 2–1) /Barabás (3.), Kozma (16.), Nyerges (17.), Boriszenko (21.), Daradics (23.), Kiricsenko (41.), Basilidesz (58.), illetve Creanga (10.), Georgescu (20.), Butocsnov Anton (50.)/. Corona – Dunărea 6–4 és 12–4 /McDonald 3, Klempa 2, Gliga 2, Nagy 2, Biró O. 2, Balázs 2, Zsók, Tranca, Rawlyk, Mihály, Molnár, illetve Lőrincz 2, Devecka 2, Krajci 2, Rusnak, Buschbacher/. HN-összeállítás