Kétgólos csíki siker a Duna-parton

Őrzi esélyét az utolsó osztályozót jelentő negyedik helyre az FK Csíkszereda csapata, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának tegnap késő délutáni mérkőzésén kétgólos sikert aratott Călărași-on. Az utolsó fordulóban hazai pályán játszanak a csíkiak. Gyenge színvonalú, csupán egy-egy helyzetet hozó első félidő után magabiztos győzelmet aratott az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában. A Călărași-on játszott tegnapi találkozó első felében Tudorache és Casiadi Bakó helyzetein kívül nem volt egyik csapatnak sem jegyezhető kapura törő akciója, a második félidőben viszont sokkal jobban játszottak Valentin Suciu tanítványai, és ennek volt is látható eredménye. Az 50. percben Takács beadására a hazaiak kapitánya, Șandru érkezett a legjobban, és gyönyörű gólt szerzett, igaz, saját kapujukba. Tíz perccel később, Schieb egyéni akcióját követően Bauza passzolta a labdát remekül Rotar elé, aki kettőre növelte az FK előnyét. A sikernek köszönhetően maradt némi esélye az FK-nak, hogy az 1. Ligáért kiírt osztályozós helyen zárja a pontvadászatot, ehhez viszont győznie kell a hétvégi utolsó fordulóban hazai környezetben a Temesvári ASU Politehnica ellen, miközben a Dunărea nem szabad pontot szerezzen az U Craiova ellen. Eredmény: Dunărea Călărași – FK Csíkszereda 0–2. Kolozsváron a helyi Universitatea ellen lépett pályára az FK Csíkszereda U19-es és U17-es Elit ligás csapata a 20. fordulóban. Az U19-es gárda már biztos csoportgyőztes, ám Demény Norbert és Zöld Péter tanítványai komolyan vették a találkozót, és Botorok 22. percben szerzett találatával meg is nyerték a találkozót. Az elődöntős helyre hajtó U17-es csíki csapat viszont fájó vereséget szenvedett a Kincses Városban, Bajkó Barna és Bokor Zoltán tanítványai a 37. perctől Simon góljával vezettek, ám az Universitatea előbb a 64. percben egyenlített, majd a hosszabbítás negyedik percében a hazaiak eldöntötték a három pont kimenetelét. A csíkiak U16-os csapata negyedik meccsét is megnyerte a pontvadászatban: Búza 26. percben elért góljával nyertek volt a Nyárádtői Egyesülés ellen. A csíki lányok viszont gólzáporos győzelmet arattak hazai pályán a Kolozsvári Olimpic Star ellen. Albu László tanítványai a szünetig hat, a pihenő után nyolc találatot szereztek Kristály (7., 15.), Szőke (17.), Antal (19., 85.), Bartalis (27., 38., 56.), Nyéki (31., 89.), Boér (73.), Györgyicze (74., 78.) és Kristó (83.) révén. Két siker, egy vereség A Székelyudvarhelyi Vasas Femina női 1. ligás csapata hét forduló után ugyan az utolsó előtti helyen áll a felsőházi rájátszásban, ám hátránya mindössze öt pont az utolsó két dobogóssal szemben. A hétvégén a harmadik helyezett Piroș Securityt fogadták Vágó Attila tanítványai, a szoros meccs első félidejének utolsó percében Benő büntetőből szerezte meg a Vasas Feminának a vezetést, majd két perccel a pihenő után Mitri duplázta meg az előnyt. A hajrában Benő a 79., három perccel később pedig Vlădulescu is bevette az aradiak kapuját, így a székelyudvarhelyiek otthon tartották a három pontot. A Vasas Femina II. viszont hazai pályán kapott ki a 2. Liga I. csoportjának éllovasától. Megnyerte a 3. Ligában maradásért kiírt osztályozó első meccsét a Székelyudvarhelyi FC, amely Hodgyai 35. és Simó 74. percben, büntetőből szerzett találatával győzte le Suceava megyei bajnokát, a VSK Viitorul Liteni-t. A visszavágón elég a döntetlen is a székelyudvarhelyieknek ahhoz, hogy ősztől is a harmadosztályban kezdjen a csapat.