Kapaszkodik a Sportklub az élmezőnyre

Parázs meccsekre volt kilátás a jégkorong Erste Ligában. Erdélyben mindhárom jégpályán meccseket rendeztek. Méghozzá rangadókat: a Csíkszeredai Sportklub a szezon során először nyert a Debreceni DEAC ellen, míg a Gyergyói HK nem várt vereségbe szaladt bele.

Győzelmekkel a hátuk mögött várhatták az újabb mérkőzéseiket a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK jégkorongozói. A csíkiak a Debreceni DEAC-ot, míg a Gyergyói HK az Opten Vasas HC-t fogadta.

Ezúttal összejött a győzelem
Az eddigi három alapszakasz-mérkőzés során a csíki csapat képtelen volt legyőzni a Debrecent. Ezen szerettek volna változtatni a kék-fehérek az utolsó egymás elleni meccs során. A Sportklubnál maradt László Arnold, a kimaradók listája ezúttal is hosszú volt. A DEAC kapujába visszatért Hetényi.
A mérkőzést erősebben kezdő debreceniek kerültek előnybe, Vokla talált be a 7. percben egy takarásból eleresztett lökettel. A Sportklub ekkor rákapcsolt, de Hetényi és a vas menteni tudott. Két perccel később jött az egyenlítés Becze sorozatban hatodik meccsén szerzett gólt. A Szereda aztán a vezetést is megszerezte Combs révén. A Sportklub ekkor uralta a játékot.
A második harmadban már a Sportklub próbálkozott többször, és Láday góljával növelte is az előnyt. Oda-vissza élvezetes hokit lehetett látni a jégen, hogy a meccs feléhez érve feljegyezhessük az első kiállítást. Kuljas és Dalecky összeakaszkodása után mindketten leültek.
Az utolsó játékrész elején a hazaiak játszhattak fórban, aztán jött egy debreceni előny is. A Csíkszeredának volt több lövése, de a vendégek be tudtak találni, Berta gólja után egy volt a különbség. Rohamoztak a vendégek, de a Sportklub nagyon okosan pörgette le a hátralevő időt, és a hajrában a kapuslehozatallal is megpróbálkoztak a vendégek, de nem jött össze az egyenlítés.
A DEAC így három vereséggel zárta a túrát, és holnap az FTC otthonába látogat. A debrecenieknek még négy meccsük van az alapszakaszaban. A Csíkszereda a szezonban először nyert a DEAC ellen. Jason Morganék holnap és csütörtökön a Titánokkal találkoznak.

Meglepetés Gyergyóban
A hazai piros-fehér mezeseknél ezúttal Cooke helyett Ruczuj védett, míg a Vasas összeállítása Tóth nevével kezdődött. A GYHK-ba visszatért Bobcek, a másik oldalon pedig Odnoga. Jó tempóban indult a meccs, mindkét kapusnak akadt dolga, Tóthnak némileg több. A Vasas kétszer, a gyergyóiak egyszer kerültek emberhátrányba.
A folytatásban is a Gyergyó volt némileg fölényben, de a helyzeteket nem tudta gólra váltani, ahogy a vendégek lehetőségeiből sem született gól. Az utolsó harmadban még rátettek egy lapáttal a csapatok, több volt a helyzet, ám a két kapus továbbra is remekelt. Az 51. percben Sára és Czakó verekedett össze, 2+5 perc lett a jutalmuk. A ráadás nem tartott sokáig, Szalma fejezte be az akciót 46 másodperc elteltével.
A Vasas így hat ponttal zárta erdélyi túráját, és megszilárdította nyolcadik helyét. Csütörtökön Dunaújvárosba utaznak Ladányi Balázsék. A Gyergyó két győzelem után kapott ki, elrontva ezzel Szilassy Zoltán vezetőedző születésnapját. Holnbap az UTE lesz a GYHK vendége.

Erste Liga, eredmények

Vasárnap: Csíkszeredai Sportklub – Debreceni DEAC 3–2 (2–1, 1–0, 0–1) /Becze (9.), Combs (15.), Láday (24.), illetve Vokla (7.), Berta (53.)/; Gyergyói Hoki Klub – Opten Vasas HC 0–1 (0–0, 0–0, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után /Szalma (61.)/; Brassói Corona – MAC HKB Újbuda 3–4 (1–1, 0–2, 2–1) /Tranca (9.), Péter (45.), Gliga (60.), illetve Macauley (8.), Terbócs (21., 24.), Nagy K. (44.)/; Titánok – Ferencváros-Telekom 1–5 (0–3, 1–1, 0–1).

A heti műsor

Szerda: Csíkszeredai Sportklub – Titánok (18.30), Gyergyói HK – Újpest (18.30), Ferencváros-Telekom – Debreceni DEAC (19.30).
Csütörtök: Csíkszeredai Sportklub – Titánok (18.30), Brassói Corona – Újpest (18.30), Dunaújvárosi Acélbikák – Opten Vasas HC (19).
Szombat: MAC HKB Újbuda – Ferencváros-Telekom (15.10), Gyergyói HK – Titánok (18.30), Csíkszeredai Sportklub – Újpest (18.30).
Vasárnap: Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni DEAC (18), Csíkszeredai Sportklub – Újpest (18.30), Brassói Corona – Titánok (18.30).