Kamerun brazilveréssel búcsúzott

Kamerun legyőzte a félgőzzel játszó Brazíliát a katari labdarúgó-világbajnokság pénteki napján, a G jelű négyes és egyben a csoportkör zárásán, de nem jutott tovább.

Hiába győzött Kamerun, nem volt elég a továbbjutáshoz Fotó: FIFA.com

A svájci válogatott ötgólos meccsen verte a szerbeket, ott van a 16 között.
Pénteken a G csoport mérkőzéseivel zárultak a katari vb csoportküzdelmei, Brazília nem izgatta magát túlzottan a Kamerun elleni meccs miatt, a kezdőket pihentetve, lehoztak egy meccset, amit le kellett játszani, de ennél több nem volt benne. Voltak brazil helyzetek, Martinelli például több gólt is szerezhetett volna, azonban végül nullán maradtak, hiába rúgtak kapura huszonegyszer.
Viszont Kamerunt nem tartották nullán, mert a 92. percben Aboubakar megszerezte a győztes gólt, így a brazilok nem maradtak makulátlanok. A csoportot persze így is megnyerték, mert ugyan Svájc pontban utolérte őket, de Brazília gólaránya jobb volt.
A csoport másik mérkőzésén Szerbia és Svájc gyakorlatilag egy minidöntőt játszott a továbbjutásért. Svájc sorsa a saját kezében volt, egy Szerbia elleni győzelemmel biztos továbbjutó, míg a szerbek három ponttal is függtek volna a Kamerun – Brazília mérkőzés végeredményétől. Egy kameruni sikernél jöhetett volna a matekozás.

fifa.com
Pazar meccsen győzött Svájc, és folytathatja

Ilyen előjelekkel jött tehát a meccs, Svájc szerezte meg a vezetést, a szerbek fordítottak, félidőben döntetlen volt az állás (2–2).
A második félidő ott folytatódott, ahol az első befejeződött, szinte rögtön jött a gól, most is egy svájci. Vargas gyönyörű sarkazása után Freuler szerezte meg újra Svájcnak a vezetést. A végén Svájc a vb legfordulatosabb első félidője után legyőzte Szerbiát, így egy újabb világversenyen jutott tovább a csoportjából. A csoportot Brazília nyerte hat ponttal, jobb gólkülönbséggel, a 16 között Dél-Koreával játszik, Svájc lett a második, szintén hat ponttal, Portugáliával találkozik a nyolcaddöntőben. Kamerun négy, Szerbia egy ponttal zárta a vb-t.

Eredmények: G csoport, 3. (utolsó) forduló:
Kamerun – Brazília 1–0, gól: Aboubakar 92.
Szerbia – Svájc 2–3, gól: Mitrovics 27., Vlahovics 35., illetve Shaqiri 20., Embolo 44., Freuler 48.
A csoport végeredménye: 1. Brazília 6 pont (3–1), 2. Svájc 6 p. (4–3), 3. Kamerun 4 p., 4. Szerbia 1 p.