Jobb volt a GYHK speciális játéka

Magabiztosan húzta be a győzelmet a hazai pályán játszó Gyergyói HK az idény első székely rangadóján a Csíkszeredai Sportklub ellenében.

Esélyt sem adott a GYHK a Sportklubnak Fotó: ersteligapress

A ha­zaiak öt góljukból hármat speciális játék során szerezték.

Közel másfél hetes válogatott szünet előtt a Gyergyói HK és a Csíkszeredai Sportklub feszült egymásnak a jégkorong Erste Ligába, valamint a román bajnokságba is számító összecsapáson. Hazai oldalon nevezték Csiszer Ádámot, túloldalt hiányzott Péter Balázs. Visszafogott hokival kezdtek a csapatok, majd a 9. percben Bodó egy vendég védelmi megingást használt ki. Becze azonnal egyenlíthetett volna, nem tette, miként a kék-fehérek nem éltek az első fór adta lehetőséggel sem, hogy aztán Haaranen pofozzon be a ketrecbe egy lecsorgót.
A második felvonás elején a Sportklub sorra kapta az előnyöket, de nem tudott élni a lehetőségekkel, sőt még gólt is kaptak. Az ötödik előnyt sikerült gólra váltani, Sofron szépített. A sansz továbbra is a kék-fehéreknél volt, de sorra maradtak ki az előnyös lehetőségek. Nem úgy a túloldalon, ahol Vincze Péter élt az első gyergyói lehetőséggel.
A záróharmadra háromgólos hazai előnnyel fordultak a csapatok. A Sportklub előnyei újfent kimaradtak, végül egyenlő létszám mellett született meg a második szeredai gól, de a meccset Vincze gólja zárta le.
A GYHK 4:39 percet játszhatott előnyben, ezalatt két gólt szerzett, a kék-fehérek 15:20 perc előny alatt csak egyet, sőt előnyben még gólt is kaptak.
Az Erste Ligában a nemzetközi szünet miatt pihenőt tartanak. A bajnokság jövő hétvégi első játéknapján a Sportklub fogadja a GYHK-t.

Erste Liga, eredmények, állás

Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub 5–2 (2–0, 2–1, 1–1) /Bodó (9., 26.), Haaranen (17.), Vincze P. (37., 52.), illetve Sofron (37.), Kubát (48.)/.
Ferencváros – Debreceni EAC 0–4 (0–1, 0–1, 0–2) /Vokla (14.), Révész (25.), Sági (49.), Dalecky (57.)/.
DVTK Jegesmedvék – BJAHC 2–3 (1–1, 1–0, 0–2) /Razumnyak (14.), Galajda (35.), illetve Tóth R. (9.), Garát (44.), Elo (55.)/.
Dunaújvárosi Acélbikák – Újpest 7–4 (3–0, 2–2, 2–2) /Léránt (1.), Szabó (11.), Brus (17.), Somogyi (22., 31., 60.), Szalma (51.), illetve Pereszunko (33., 39.), Balogh (54.), Németh (57.)/.

1. BJAHC 14 10 1 1 2 66–35 33
  2. Gyergyói HK 13 9 0 0 4 57–33 27
  3. Sportklub 14 5 2 4 3 44–41 23
  4. DVTK Jegesmedvék 13 5 3 1 4 39–33 22
  5. DEAC 16 6 1 1 8 51–54 21
  6. Ferencváros 13 7 0 0 6 37–41 21
  7. Brassói Corona 14 5 1 1 7 40–46 18
  8. Acélbikák 14 4 2 2 6 41–51 18