Csak egy százszázalékos csapat maradt

Döntetlen az újoncok rangadóján

Vinícius egy szögletet követően szerezte meg a CFR-nek a győztes találatot

Négy döntetlen, két hazai és két vendégsiker született a román labdarúgó 1. Liga alapszakaszának harmadik fordulójában. Nincs már pont nélküli csapat, ám csupán egy gárdának százszázalékos a teljesítménye, a mezőnyt alkotó csapatok fele viszont nem tudott még meccset nyerni. Két helyszínen is 4–1-re nyertek a vendégek, a Sepsi OSK pedig a meccs hajrájában szerzett pontot Giurgiuban. Az újoncok rangadóján nem jutottak dűlőre a felek.

Nem a hazai csapatok fordulója volt az 1. Liga alapszakaszának harmadik játéknapja, ugyanis a vendéglátók közül csak kettőnek sikerült győznie, a vendégek ugyanennyi sikerrel távoztak, míg négy helyszínen osztozkodtak a pontokon a gárdák. Azt azonban el lehet mondani, hogy nincs már pont nélküli csapat az 1. Liga 2020/2021-es idényében, viszont csak egy gárdának százszázalékos a teljesítménye, ami pedig meglepő, hogy a mezőny felének nem sikerült még győznie.
A harmadik forduló első meccsét a két újonc játszotta Pitești-en, amelyen a vendég aradiak korán megszerezték a vezetést, ám az utolsó negyed óra elején a FC Argeș egyenlített és pontot mentett. A második pénteki meccsen is hasonló volt a forgatókönyv, annyi különbséggel, hogy vendégjátékos nem talált az ellenfél kapujába. Ennek ellenére a FC Botoșani az első félidőben megszerezte a vezetést, miután a dinamós López saját kapujába juttatta a labdát, a fővárosiaknak a 71. percben viszont sikerült az egyenlítés. A forduló harmadik meccsén is döntetlen született, ám sem az Academica, sem a Chindia játékosai nem találtak a kapuba. Szombaton délután korán örülhettek a Poli Iaşi drukkerei, hiszen kedvenceik a harmadik percben betaláltak, ám a Gaz Metan a gólra néggyel válaszolt és el is vitte a pontokat a moldvai városból. Este némi meglepetésre a FC Voluntari elég könnyen átlépett a FCSB-n, a fővárosiak így elszenvedték első vereségüket a 2020/2021-es idényben.
Varánap Giurgiuban az első negyed órát góllal zárta az Astra, ám tíz perccel később a Sepsi OSK egyenlített, miután egy szögletet követően Bouhenna bevette a hazaiak kapuját. A szünetet követően újból vezetést szerzett az Astra, a székelyföldi csapat védelme nem volt a helyzet magaslatán a gólnál, ezt követően viszont sokkal jobban játszott az OSK, igaz, az ellenfél kapuját nem nagyon veszélyeztették. A hosszabbítás utolsó percében azonban Safranko szépségdíjas találatot szerzett, így a Sepsi OSK értékes ponttal térhetett haza Giur­giu-ból. Késő este az erdélyi rangadót a bajnoki címvédő megnyerte, ám a FC Hermannstadt a vereség ellenére jól játszott.
Hétfőn este a forduló utolsó meccsén némi meglepetésre az Uni­versitatea Craiova lefocizta a Vii­torult, a tengerpartiak játéka megrogyott, miután Gheorghe Hagi felállt a kispadról. Az oltyán gárda az egyetlen, amely a 2020/2021-es idényben nem vesztett még pontot, a Viitorul pedig némi meglepetésre a sereghajtó lett a harmadik fordulót követően.
Három fordulót követően nyolc csapatnak még nem sikerült győznie, öt gárda pedig nem szenvedett még vereséget. A legtöbb gólt a FC Botoșani érte el, a legtöbbet a Poli Iaşi és a Viitorul kapta. Kettőnél több veresége egyetlen csapatnak sincs, a döntetlenbajnok pedig az UTA, amely eddig mindhárom meccsé „ikszelt”.

Eredmények, állás, műsor
1. Liga, 3. forduló: FC Argeş Piteşti – Aradi UTA 1–1 (0–1) /Malele (76.), illetve Buștea (10.)/; Bukaresti Dinamo – FC Botoşani 1–1 (0–1) /Valle (71.), illetve López (37., öngól)/; Academica Clinceni – Chindia Târgovişte 0–0; Politehnica Iaşi – Medgyesi Gaz Metan 1–4 (1–2) /Zajmović (3.), illetve Ciocan (8.), Romeo (30.), Buşu (67., öngól), Deaconu (82.)/; FC Voluntari – Bukaresti FCSB 2–1 (1–0) /Mailat (29.), Ricardinho (65.), illetve Man (86.)/; Astra Giurgiu – Sepsiszentgyörgyi OSK 2–2 (1–1) /Gheorghe (15., 48), illetve Bouhenna (24.), Šafranko (95.)/; Kolozsvári CFR – Nagyszebeni FC Hermannstadt 1–0 (0–0) /Vinícius (66.)/; Konstancai Viitorul – Universitatea Craiova 1–4 (1–1) /Luckassen (45.), illetve Koljić (18., 51.), Bancu (66.), Ivan (75.)/.
  1. Universitatea Craiova    3    3    0    0    7–1    9
  2. FC Botoşani    3    2    1    0    8–3    7
  3. FC Voluntari    3    2    1    0    4–2    7
  4. Kolozsvári CFR    3    2    1    0    3–1    7
  5. Bukaresti FCSB    3    2    0    1    7–2    6
  6. Medgyesi Gaz Metan    3    2    0    1    7–3    6
  7. Chindia Târgovişte    3    1    1    1    1–1    4
  8. Aradi UTA    3    0    3    0    2–2    3