Újra nemzetközi volt a Novák Kerékpáros

Akadémia-kupa Kilencvenen álltak rajthoz

A hazai utánpótlás-csapatok mellett egy bolgár gárda is jelen volt a hétvégi kerékpáros viadalon —   fotó: Pál Zoltán

Noha a koronavírus-járvány megakadályozta, hogy több külföldi csapat is részt vegyen a Novák Kerékpáros Akadémia-kupán, egy bolgár csapat végül megérkezett, így idén is nemzetközivé vált az ország legrangosabb utánpótlás kerékpáros-versenye. A kedvező időjárási körülmények között lezajlott kétnapos viadalon kilencven leigazolt sportoló állt rajthoz.

Az utánpótlás korú kerékpárosok idei második versenyére került sor az elmúlt hétvégén Csíkszereda környékén, a harmadik alkalommal kiírt Novák Cycling Academy-kupa egyben a Románia-kupa első állomása is volt. Tavaly először volt nemzetközi a Novák Akadémia versenye, idén azonban a koronavírus-járvány és az érvényben lévő egészségügyi szabályok miatt a magyarországi csapatok nem tudtak részt venni a viadalon, mi több, a bejelentkezett bolgár csapat részvétele is az utolsó pillanatokig kérdéses volt. Végül a Drag Regional Team csapata péntek este megérkezett, így eldőlt: idén is nemzetközi versenye lesz a Novák Kerékpáros Akadémiának. Az eseményt Hargita Megye Tanácsa, valamint Csíkszereda Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatta
A házigazda Novák Cycling Academy sportolói jól szerepeltek a viadalon, Novák Ingrid egy első és egy második hellyel zárta a viadalt és értékes pontokat szerzett a Románia-kupában, a nemzetközi viadalon Novák Edmondnak egy második és egy harmadik hely jutott, ám a Románia-kupában két második helyet szerzett, míg Novák Edvárd a Románia-kupa első fordulóját egy harmadik helyezéssel zárta.

A dobogósok
 

Mezőnyverseny
D1 kategória: lányok: 1. Militaru Miruna Domnica (Bukaresti Olimpia); fiúk: 1. Tudor Pârvulescu (MTB Academy), 2. Ștefănescu Vlad Alexandru, 3. Ardelean Ioachim (mindketten Kolozsvári Voința).
D2 kategória: fiúk: 1. Dragoi Lavi Andrei (MTB Academy)
C kategória: lányok: 1. Pușca Ioana (Zernyesti Olimpic), 2. Pătrașcu Ioana (Voința), 3. Racoltă Andra Maria (Temesvári UVT-Devron West Cycling Team); fiúk: 1. Enescu Flavius (Olimpic), 2. Tudoran Radu Ștefan (Voința), 3. Boncilă Alexandru (MTB Academy).
B kategória: lányok: 1. Posea Daria, 2. Orzan Antonia (mindketten Olimpic), 3. Gheorghe Daria Teodora (Conpet Ploiești); fiúk: 1. Percea Tudor, 2. Constantinescu Andrei Ciprian, 3. Ene Matei (mind Bukaresti Olimpia).
A kategória: lányok: 1. Petrescu Sabina Maria (Vointa), 2. Novák Ingrid (NCA), 3. Gheorghe Ana Elena (Conpet); fiúk: 1. Nicola Mladenov (Drag Regional Team), 2. Staicu Cristian (Olimpic), 3. Novák Edmond (NCA).
Kadétok: lányok: 1. Ciocu Alexandra (Olimpic), 2. Toader Denisa (Ploiești Cycling); fiúk: 1. Ghiță Rareș (Olimpia), 2. Daniel Todorov (Drag), 3. Surugiu Alexandru Răzvan (Olimpia), …6. Novák Edvárd, 7. Török János, …12. Császár Tamás, …14. Nyulas-Petres Norbert, 15. Lu-
kács Zsombor, …19. László Hunor (mind Novák Cycling Academy).
Ifjúságiak: lányok: 1. Căti­neanu Cătălina Andrea (Pluton Cyclo Team), 2. Mănescu Geor­geta Natalia (Petrolul Ploiești); fiúk: 1. Luncan Șerban (Zernyesti Torpedo), 2. Piciu Mattew Denis (Petrolul), 3. Drăgoiu Ștefan (UVT Devron), …10. Szász Ferenc Dávid, …13. Poszti Sándor (mind NCA).

Egyéni időfutam
D1 kategória: lányok: 1. Militaru Miruna Dominica; fiúk: 1. Tudor Pârvulescu, 2. Ștefănescu Vlad Alexandru, 3. Pirilici Vladimir (Olimpic Team).
C kategória: lányok: 1. Pătrașcu Ioana, 2. Pușca Ioana, 3. Racoltă Andra Maria; fiúk: 1. Enescu Flavius, 2. Cioacă Andrei (Olimpic), 3. Tudoran Radu Ștefan; fiúk: 
B kategória: lányok: 1. Orzan Antonia. 2. Posea Daria, 3. Ene Andrada (Olimpic); fiúk: 1. Percea Tudor, 2. Constantinescu Andrei Ciprian, 3. Hritcu Liviu (Olimpic).
A kategória: lányok: 1. Novák Ingrid, 2. Petrescu Sabina Maria, 3. Gheorghe Ana Elena; fiúk: 1. Staicu Cristian (Olimpic), 2. Novák Edmond, 3. Negua Tudor Cristian Andrei (Olimpia); 
Kadétok: lányok: 1. Ciocu Alexandra, 2. Toader Denisa; fiúk: 1. Ghiță Rareș, 2. Afrăsinei Valentin (Olimpic), 3. Daniel Todorov (Drag), 4. Novák Edvárd, 5. Török János, …10. Nyulas-Petres Norbert, 11. Császár Tamás, …15. Lukács Zsombor, …19. László Hunor.
Ifjúságiak: lányok: 1. Căti­neanu Cătălina Andrea, 2. Ma­nescu Georgeta Natalia, 3. Albert Krisztina (Marosvásárhelyi Maros); fiúk: 1. Ghitoc Tudor (Torpedo), 2. Luncan Șerban, 3. Staicu Marius (Torpedo), …9. Szász Ferenc Dávid, …13. Kovács Tamás, 14. Poszti Sándor.

Hirdetés