Hátrányban a vendégek

A Manchester United Carrick öngólja után állt fel az FC Bruges ellen, a CSZKA-nak sokba került a kihagyott büntető Lisszabonban. A Lazio otthon verte a Leverkusent, míg a Videotont búcsúztató BATE Boriszov a Partizant. Az Asztana történelmi siker küszöbén áll. Mindez a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblára jutásért vívott selejtezőkörében. [dropcap]Ö[/dropcap]t mérkőzést rendeztek a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörében. Hármat a Nem bajnoki ágon, míg kettőt a Bajnoki ágon. Előbbiben a Manchester United 3–1-es győzelmet aratott az FC Bruges ellen, úgy hogy a nyolcadik percben még hátrányban voltak. A visszavágó szempontjából megnyugtató harmadik manchesteri találat a 94. percben született. A portugál Sporting hazai pályán 2–1-re nyert a CSZKA Moszkva ellen úgy, hogy az orosz együttes 1–0-s lisszaboni vezetésnél büntetőt hibázott a később aztán gólt szerző elefántcsontparti Seydou Doumbia révén. A Bajnoki ágon a Videotont búcsúztató fehérorosz BATE Boriszov 1–0-ra verte a román bajnokot, a Bukaresti Steauát búcsúztató vendég Partizan Belgrádot. A kazah Asztana pedig szintén 1–0-ra nyert az APOEL ellen. Eredmények: Bajnokok ága: Asztana – APOEL 1–0 (1–0), BATE Boriszov – Partizan Belgrád 1–0 (0–0); Nem bajnokok ága: SS Lazio – Bayer Leverkusen 1–0 (0–0), Sporting – CSZKA Moszkva 2–1 (1–1), Manchester United – FC Bruges 3–1 (2–1). Európa Liga Két román és egy magyar csapat lesz érdekelt a labdarúgó Európa Liga negyedik selejtezőkörében. Az Astra újabb meglepetésre készül és búcsúztatná a sorozattól az AZ Alkmaart. A Steaua a Debrecent legyőző norvég Rosenborg Trondheimnek nehezítené meg a dolgát. A magyar csapatok közül egyedül a Székesfehérvári Videoton van még talpon, amely a lengyel bajnok Lech Poznan vendége lesz. Utóbbi két csapat nehéz időszakon megy át. A műsor: Astra – AZ Alkmaar (19, Digi Sport 1), Bukaresti Steaua – Rosenborg (21, ProTV), Lech Poznan – Videoton (22, M4).