Hátrányban a Sportklub

Hiába játszott két harmadon keresztül jobban a Csíkszeredai Sportklub a Ferencváros-Telekom elleni jégkorong Erste Liga elődöntő első mérkőzésén, a győzelmet épp ekkor alapozta meg a hazai alakulat. Kikapott a Brassó is. Brassóban és Budapesten kezdődtek el a jégkorong Erste Liga elődöntő párharcok, amely során a Brassói Corona a Debreceni DEAC-ot, míg a Ferencváros-Telekom a Csíkszeredai Sportklubot fogadta. Brassóban mondhatni nem született meglepetés, a Brassói Corona nem tudott meccsben lenni a Debreceni DEAC ellen, akik a szokásos remek helyzetkihasználással és kapusteljesítménnyel megalapozták 4–1-es győzelmüket. Budapesten a Tüskecsarnokban az elmúlt idény társbajnokai csaptak össze. A mérkőzést egyértelműen a Csíkszeredai Sportklub kezdte sokkal aktívabban. A kék-fehérek sorban dolgozták ki a helyzeteket Arany kapuja előtt, de a zöld-fehérek hálóőre remekelt. Így hiába minden próbálkozás, maradt a 0–0 egészen a 11. percig. Ekkor egy vendég védelmi rövidzárlatot remekül használtak ki a hazaiak, és sakk-mattra játszott akció végén Hajós talált be az addig munkanélküli Adorján hálójába. Alig másfél perc múlva kettő volt közte. Ugyancsak egy sakk-mattra játszott akció végén ezúttal Somogyi lőtt gólt. A Sportklub azonnal válaszolhatott volna, de minden kimaradt Arany kapuja előtt, még a szóló lehetősége is. A második harmadra sem változott sokat a játék képe. A Sportklub irányított, ment a gólszerzés felé, de a Ferencváros pragmatikus játékot mutatott. Semmi kockázatost nem vállaltak. Kivártak és kontrákra játszottak. A 34. percben egy egyéni megvillanás kellett a szépítéshez. Fodor Csanád rázta le magáról Hegyit, majd a kapu elé kerülve Arany mellett is ellőtte. Azonnal jöhetett volna az újabb gól, de Taratuhin ütőjéről Versteeg a gólvonalon vette el a pakkot. Hiába a videózás, ott is úgy látszott. A zárófelvonás elején nem tudott ellenfelének ugrani a Sportklub, és a 47. percben egy újabb védekezési hibából Somogyi duplázott. Innen pedig már nem volt visszaút, és a zöld-fehérek további két gólt szerezvén magabiztosnak mondható győzelmet arattak. Erste Liga, elődöntő, 1. mérkőzés Brassói Corona – Debreceni DEAC 1–4 (0–2, 0–0, 1–2) Gólszerzők: Valchar (44.), illetve Berta (12.), Dalecky (18., 50.), Turcotte (41.). Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a DEAC javára. Ferencváros-Telekom – Csíkszeredai Sportklub 5–1 (2–0, 0–1, 3–0) Gólszerzők: Hajós (11., 53.), Somogyi (13., 47.), Nagy G. (59.), illetve Fodor (34.). Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Ferencváros javára. A további műsor: 2. mérkőzés, ma: Brassói Corona – Debreceni DEAC (18.30), Ferencváros-Telekom – Csíkszeredai Sportklub (19.00).