Halep megsérült

A 18 éves svájci Belinda Bencic győzelmével ért véget a 2,5 millió dollár összdíjazású torontói WTA-torna, miután a fináléban a második helyen kiemelt román Simona Halep sérülés miatt a döntő szettben feladta a meccset. A világranglistán – még – a 20. helyen található Bencic a torontói tornán sorrendben Eugenie Bouchard, Caroline Wozniacki, Sabine Lisicki és Ana Ivanovics legyőzésével jutott el az elődöntőig, amelyben megverte Serena Williamset is. A döntő első és második szettje is a rövidítésben dőlt el, előbb Bencic, majd a többször ápolást kérő Halep volt a jobb. A harmadik játszma viszont már csak 14 percig tartott, 0:3-nál ugyanis a két és fél órát így is pályán lévő román játékos jelezte, hogy nem bírja tovább. WTA-torna, Toronto (2,5 millió dollár, kemény pálya), döntő: Bencic (svájci) – Halep (román, 2.) 7:6, 6:7, 3:0 – Halep feladta.