Győzött a Sportklub és a Gyergyói HK is

Sikerrel zárta a pénteki játéknapot a jégkorong Erste Ligában mindkét Hargita megyei csapat. A Csíkszeredai Sportklub a Ferencvárost, a Gyergyói HK a Miskolci DVTK Jegesmedvék csapatát győzte le hazai közönsége előtt. Gyergyószentmiklóson Vincze Péter és Silló találataival az első harmad felénél már kétgólos volt a házigazdák előnye, ám ebből még a szünet előtt Seto egyet faragott, majd a meccs felénél Parnham kiegyenlített, mi több, a második pihenő előtt Hajnik révén már a miskolciak vezettek. Az utolsó játékrészben viszont remek játékkal rukkoltak elő a Gyergyói HK játékosai, Bodó egyenlített, majd Vincze Péter újra előnyhöz juttatta a hazaiakat. A miskolciak hetvenhat másodperccel a meccs vége előtt mindent egy lapra feltéve kapusukat is mezőnyjátékosra cserélték, ám a húzás fordítva sült el, hiszen Saari az utolsó percben betalált a vendégek üresen hagyott kapujába, így a Gyergyói HK megnyerte a meccset. A Vákár Lajos Műjégpályán az Erste Liga csúcsrangadóját játszották péntek este. A Sportklub a 8. percben Stach révén szerzett vezetést, ezt Sofronnak sikerült megdupláznia a második harmad elején, de két perccel később McFadden egyre faragta a hazaiak előnyét. A küzdelmes találkozó utolsó harmadában Lapenkov egy emberelőnyös góllal növelte a csíkiak előnyét, majd az utolsó percben Péter Balázs üres kapuba szerzett találatával nyert a Sportklub 4–1-re. Eredmények Gyergyói HK – Miskolci DVTK Jegesmedvék 5–3 (2–1, 0–2, 3–0) /Vincze P. (8., 58.), Silló (10), Bodó (45.), Saari (60.), illetve Seto (19.), Parnham (31.), Hajnik (38.). Csíkszeredai Sportklub – Ferencvárosi TC 4–1 (1–0, 1–1, 2–0) /Stach (8.), Sofron (25.), Lapenkov (49.), Péter B. (60.), illetve McFadden (27.)/.