Gyergyónál a meccslabda: Elődöntőben a Csíkszeredai Sportklub

Egyoldalú, megérdemelt győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub a Debreceni DEAC otthonában és második csapatként jutott be az elődöntőbe. A Gyergyói HK másodszor is elvette a Brassói Corona pályaelőnyét. Egyértelmű győzelmet aratott a Sportklub Debrecenben                                          Fotó: DEAC / facebook Mindkét székely csapat pályára lépett a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, és mindkét alakulat idegenben igyekezett helytállni és a győzelmet kicsikarni. A GYHK hazai pályán zárhat A sorozat legkiegyenlítettebb párharcát a Brassói Corona és a Gyergyói HK vívta, hiszen négy mérkőzés után összesítésben 2–2-re álltak a felek. A felek ötödik mérkőzésére pedig Brassóban került sor. A közönség egy igencsak kemény meccset láthatott, és sokan arra voltak kíváncsiak, hogy a GYHK szombati fradtsága véletlen volt, vagy csak egyszeri eset. Mint kiderült, előbbi igazolódott be. Pörgős hokit játszottak a felek, az első harmad felét átlépve a vendégek Antal Zsombor révén megszerezték a vezetést. Sőt akár kettő is lehetett volna közte, de egy gyergyói találatot érvénytelenítettek. Igaz, jogosan, hiszen a pakk az oldalhálón keresztül jutott a ketrecbe. A második felvonásra semmit nem változott a meccs képe, talán egy picit a hazaiak aktívabbak voltak, és ennek köszönhetően a 27. percben Brown egyenlített. A folytatás viszont nem hozott újabb gólt vagy gólokat. A zárófelvonásban alaposan belekezdett a GYHK, és két perc alatt kétgólos előnyre tettek szert. Előbb Valdix, majd Tendler szerzett gólt. Ekkor rákapcsolt a Corona, és igyekezett visszajönni a meccsbe, ami sikerült is Franko találatával, a GYHK pedig jobban megszervezte a játékát. Az 58. perc végén Dave MacQeen időt kért, Polcot lehozta az egyenlítés reményében, de ebből Sára élt és megszerezte a győztes gólt. Az utolsó szó a hazaiaké volt, de Franko gólja túl későn jött. A Gyergyói HK holnap úgy lép pályára, hazai környezetben, hogy egy győzelem esetén bejutnak az elődöntőbe. Csíkban nem lesz meccs A Csíkszeredai Sportklub valamivel nyugodtabban várhatta a Debreceni DEAC elleni ötödik meccset, hiszen összesítésben 3–1-re mentek. Amiért aggódnivalója volt, azt a Debrecen oldalán kellett megoldani. A Sportklub viszont nagyon erősen kezdte az ötödik meccset, és igyekeztek gyorsan szembesíteni a hazaiakat a ténnyel, hogy nincs sok esélyük. Ezt az ötödik percben Pelley emberlőnyben szerzett góljával nyomatékosították is. A folytatásban sem vettek vissza az iramból a csíkiak, sorra jöttek a helyzetek, de Hetényi remek formában volt ezúttal is. A túloldalon Szamankovnak csak két lövés jutott. A második felvonásra sem változott sokat a játék képe. A 25. percben Rokaly Szilárd hatalmas passzából Becze szerzett gólt gyakorlatilag az üres kapura. A Sportklub aktív maradt, de a DEAC is igyekezett tempót váltani. A legnagyobb helyzetük a 36. percben volt, amikor Berta hatalmas ziccerét Szamankov bravúrral védeni tudta. Az i-re a pontot a 39. percben Fodor tette fel, aki remekbe szabott lökettel csapta be Hetényit, háromgólosra növelve az előnyt. A zárófelvonást áthúzódó emberelőnyben kezdte a Sportklub, de a kék-fehérek a biztos védekezésre alapozták játékukat, és a háromgólos előnyüknek is köszönhetően néha kissé elkényelmesedtek. Ebből adódóan több hazai lehetőség volt, és végül az 50. percben Novotny révén megszerezték a becsületgólt. Az utolsó 10 perc akár izgalmas is lehetett volna, de a hazaiak el-elfogytak és rendre a büntetőpadon is találták magukat. A hajrában ugyan David Musial még lehozta a kapusát, de csak egy kapufát tudtak lőni. A Sportklub 4–1-es összesítéssel jutott az elődöntőbe és csatlakozott az Újpest társaságához. Kikapott a címvédő Érdekes párharccá vált a Fe­rencváros-Telekom – Fehérvári Titánok összecsapás-sorozat is, hiszen azok után, hogy a Fradi első meccsét hazai pályán elveszítette, zsinórban hármat számolt a fehérváriakra. Tegnap este pedig úgy léphettek jégre, hogy ők is bejuthatnak az elődöntőbe. Nem történt ez meg, és a fiatal Titánok parádés győzelmet aratva 4–2-re nyertek, továbbhúzva a párharcot. Erste Liga, negyeddöntő, 5. mérkőzés Debreceni DEAC – Csíkszeredai Sportklub 1–3 (0–1, 0–2, 1–0) Gólszerzők: Novotny (50.), illetve Pelley (5.), Becze (25.), Fodor (39.). A párharc végeredménye: 4–1 a Sportklub javára. Brassói Corona – Gyergyói HK 3–4 (0–1, 1–0, 1–3) Gólszerzők: Brown (27.), Franko (46. 60.), illetve Antal Zs. (12.), Valdix (41.), Tendler (42.), Sára (60.) A párharc állása: 3–2 a GYHK javára. Ferencváros-Telekom – Fehérvári Titánok 2–4 (1–3, 0–0, 1–1) Gólszerzők: Tóth (12.), Hajós (51.), illetve Péter (10.), Balogh (16.), Mihály (19.), Mangone (57.). A párharc állása/végeredménye: 3–2 a Ferencváros javára A további műsor: Gyergyói HK – Brassói Coro­na (18.30), Fehérvári Titánok – Ferencváros-Telekom (19.30).