Gyergyói győzelem

Két vereséget követően Debrecenben tudott nyerni a Gyergyói HK jégkorongcsapata. A DEAC elleni találkozó inkább helyzetekben, mint gólokban volt gazdag. A mérkőzést eldöntő találat az utolsó percben született.

A Gyergyói HK 55 másodperccel a vége előtt szerezte meg a győztes találatot a Debrecenbeni DEAC vendégeként és két vereség után visszatért a „helyes útra” a jégkorong Erste Ligában.
Nagyon ritka jégkorongban, hogy mindössze egy találat szülessen egy mérkőzésen. Az Erste Liga idei szezonjában viszont már a második ilyen, hiszen a 2020. november 21-én lejátszott Brassói Corona – Ferencváros-Telekom (1–0) összecsapást követően a Debreceni DEAC – Gyergyói HK találkozón is egy gól döntött.
A hazaiaknál visszatért Novotny, de Pisarik kimaradt. A GYHK kapuját Cooke helyett Ruczuj védte, és bekerült Podlipnik is. A kapusok főszereplők voltak a meccsen, Hetényi és Ruczuj is remekelt. Az első harmadban a DEAC nagy fölényben játszott, aztán némileg kiegyenlítődött a helyzet. Emberelőnyben sem tudott betalálni egyik csapat sem. Már úgy tűnt, hosszabbítás következik, de 55 másodperccel a vége előtt Szigeti betalált. A debreceniek igyekeztek váltani, időkérés után kapuslehozatal következett, de az egyenlítés nem jött össze. A DEAC egymás után másodszor kapott ki otthon, csütörtökön a Brassó ellen javíthatnak Izackyék. A Gyergyó másodszor nyert magyarországi túráján, és ahogy a Vasas ellen, ezúttal sem kapott gólt. Ma Dunaújvárosban folytathatja a pontgyűjtést a Szilassy-csapat.

Újratervezett műsor
Több módosítást is eszközöltek a jégkorong Erste Liga versenynaptárában. Egyrészt a kieső mérkőzéseknek kellett helyet találni, másrészt a pótlások miatt az előzetesen leszögezett dátumokat helyenként alakítani kellett.
Ezen a héten két változás is van: az FTC-Telekom egy nappal később, csütörtökön kora délután fogadja az Opten Vasast, míg a Dunaújvárosi Acélbikák péntek helyett szombaton játszanak a piros-kékekkel. Január végén a Vasas, a MAC HKB Újbuda és a DEAC utazik erdélyi túrára, aztán február elején az UTE és a Titánok. Az FTC és a Dunaújváros a nemzetközi szünet után találkozik a Csíkszereda, Brassó, Gyergyó hármassal idegenben. A Csíkszereda és a Brassó hat nap alatt négyszer játszik majd egymással február 9. és 14. között. Január 28-án rendezik az idény negyedik derbijét, az UTE–FTC-meccset az M4 Sport is közvetíti. Szintén tévés meccs lesz február 6-án a MAC HKB Újbuda és az FTC összecsapása. Az alapszakasz a tervek szerint február 24-én zárul három mérkőzéssel.
Az újraprogramálás során a legtöbb meccset kihagyó Csíkszeredai Sportklub kapta a legtöbb meccset. A Jason Morgan–Hozó Levente edzőpáros által dirigált csíkiak az amúgy is sűrű januári naptárra kaptak még egy meccset a Vasas ellen, majd február folyamán 10 találkozó vár rájuk.