Gyenge játék után vereség

Egyelőre nem sikerül a hazai pálya előnyét kiharcolnia az FK Csíkszeredának: Valentin Suciu alakulata eddig csak egy meccset tudott nyerni vendéglátóként a 2. Liga 2020/2021-es idényében. Szombaton délelőtt az Unirea Slobozia távozott a három ponttal Csíkszeredából, a játék képe alapján nem is volt meglepő az eredmény. Mindkét félidőben az első negyedórát leszámítva a hazaiak nem tudták érvényesíteni akaratukat a pályán. A Székelyudvarhelyi FC nagyot küzdött a 3. Liga 5. csoportjának éllovasával, de végül nem borult a papírforma, és a Corona behúzta a győzelmet.

Kilencven percből mindössze kétszer negyedóra – ennyi időt sikerült jól fociznia szombaton délelőtt az FK Csíkszeredának az Unirea Slobozia elleni, a 2. Liga nyolcadik fordulójának meccsén. Mi több, egyre jobban kitűnik, hogy a hazai pálya nem előny a csíki csapatnak, hiszen vendéglátóként a 2020/2021-es idényben csak egy mérkőzést sikerült megnyernie: két hete a Temesvári ASU Politehnica elleni találkozón győzött a csíkszeredai stadionban a Valentin Suciu által irányított gárda. Igaz, a bánságiak elleni találkozót követően koronavírus-fertőzés söpört végig a csapaton, a pozitív teszteket követően pedig karanténba vonultak a focisok és a stábtagok is, így utólag elmondható, a kéthetes összezártság a pályán negatívan hatott a csíki csapatra.
Az FK Csíkszereda a Ribánszky – Takács, Palmeș, Apró, Marrone, Savin, Csürös, Eder, Mészáros, Suciu Tóni, János felállításban kezdte a szombati, Unirea Slobozia elleni bajnokit, és hamar kiderült, a vendégek a védelemre összpontosítanak és ellentámadásokból próbálkoznak majd veszélyt okozni a csíkiak kapujára. A 3. percben a vendégek egy ilyen akciót hajtottak végre, ám Moldovan lövése után ha kevéssel is, de a kapu mellett szállt el a labda. A 7. percben Eder beadása veszélyesnek tűnt, ám nem volt érkező középen, két perccel később Suciu Tóni fejelte kapura a labdát, de a vendégek kapusa szögletre tudta ütni a játékszert. A 12. percben egy ellentámadást sikerrel állítottak meg a hazaiak, két perccel később viszont csak szögletre tudtak menteni. A szögletrúgást Răducă végezte el, a csíkiak nem figyeltek eléggé a vendégek legmagasabb focisára, Lazăr Gabrielre, aki hat méterről fejjel juttatta a labdát Ribánszky kapujába.
Az első helyzetüket gólra váltó vendégek innentől tényleg a védelemre összpontosítottak annak ellenére, hogy a csíkiak játékát inkább az összevisszaság jellemezte. A 30. percben Ribánszky Danciu 25 méterről leadott remek lövésénél résen volt, a szünet előtt Apro és Mészáros próbálta átverni Poianát, de a vendégek hálóőre résen volt.
Ahogy várható volt, Valentin Suciu a vendégek vezető találatát követően elképzelés nélkül és sok hibával játszó támadósorát a szünetben lecserélte, így Mészáros, Suciu Tóni és János az öltözőben maradt, helyükre érkezett Bauza, Rotar és Bor. Utóbbinak volt egy remek beadása a 47. percben, de Poiana közbelépett, így nem okozott nagy veszélyt az FK, az 54. percben pedig a hazaiak kihagyták a legnagyobb egyenlítési lehetőséget, s mint később kiderült, ez volt az FK legnagyobb gólhelyzete a 90+5 perc alatt. Marrone ugyan jól vette észre a védők között Rotart, ám a csatár hét méterről nem találta el a kaput, a labda fél méterrel szállt el a kapufa mellett. A helyzet kihagyását követően ugyan több támadást is vezettek a hazaiak, de egyik sem okozott túl nagy riadalmat a vendégek védelmében, akik továbbra is igyekeztek ellentámadásokkal, de nem volt nagy örömük benne. Érdekesség, hogy a 74. percben egy beadást követően Adăscăliței járt újra közelebb a gólhoz, de Răducă beadását követeőn a vendégek csatárának fejéről a csíki kapu mellett repült el a labda. Az utolsó negyedórában és a hosszabbításban már az időhúzás volt a vendégek legnagyobb taktikai fogása, az ötperces ráadásra a nap is kisütött Csíkszeredában, de hamar elbújt, miután meglátta, milyen erőtlenek a hazaiak támadásai, illetve biztosan nem érdekelte a gyepen fetrengő vendégjátékosok szimulálása.
– Tudtuk, hogy a vendégek nagyon agresszív játékot játszanak, mi sajnos ezt nem értettük meg, és egyénileg próbáltunk sok helyzetet megoldani, nem járattuk eleget a labdát. A második félidőben próbáltunk változtatni a játékunkon, ez némileg sikerült is, de sajnos nem sikerült a helyzeteket gólra váltani – nyilatkozta a szombati meccs után Valentin Suciu. Az FK edzője hozzátette, a csapat teljesítményén látszott az is, hogy végigsöpört a gárdán a koronavírius. – Voltak játékosaink, akik több napig nem edzhettek. A játékritmusunk nem volt olyan, mint a koronavírusos esetek előtt, a fiúk hamarabb fáradtak el, és ezért sokszor nem jó döntéseket hoztak – mondta Valentin Suciu.
A következő fordulóban az FK a második helyezett Metaloglobus vendége lesz Bukarestben, de előtte szerdán Brassóban a SR Municipal ellen vív meccset a Románia-kupa negyedik fordulójában.

Elmaradt a bravúr
A székelyföldi csapatok közül csak egynek sikerült a pontszerzés a hazai labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának hatodik fordulójában, de arra sem lehetnek büszkék Sepsiszentgyörgyön. Ugyanis a Sepsi OSK II. hazai környezetben gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtó és még mindig győzelem nélküli Olimpic Cetate csapata ellen, így a barcarozsnyóiak őrzik egypontos hátrányukat a háromszékiekkel szemben, amely immár az utolsóelőtti helyen állt. A Kézdivásárhelyi KSE hazai pályán kapott ki a Brassói SR Municipaltól, a CS Blejoi pedig hazai környezetben gyűjtötte be mindhárom pontot, így a két gárda szorosan az éllovas mögött helyezkedik el.
Bravúrra készült pénteken a Székelyudvarhelyi FC, amely az első félidőben uralta az éllovas elleni meccset Brassóban, ám Vékás, Turcu és Barta sem tudta gólra váltani a helyzetet. A pihenőt követően viszont teljesen megfordult a játék képe, az addig szunnyadó brassói csatárok felébredtek, és immár a Corona volt az, amelyik uralta a meccset. Nyomásukat fél órán át bírta tartani az SZFC védelme, amikor rajtuk is túljutott a labda, akkor Moroz mutatott be bravúros védéseket. A 74. percben viszont egy hosszú támadást követően Drăgoi vette be a vendégek kapuját, akik a gól után újra erőre kaptak, ám nem sikerült feltörniük a masszív brassói védelmet.
A vereséget követően maradt az ötödik helyen az SZFC, ám immár hat pont a hátránya Florin Stîngă csapatának az utolsó dobogós helytől, és mindössze négy egység az előnye a sereghajtóval szemben. A következő fordulóban a székelyudvarhelyiek az egyre gyengébben muzsikáló Sepsi OSK II. csapatát látják vendégül, és érdekes lesz figyelni a második és harmadik helyezett párharcát is.

Várható siker
A női labdarúgó 1. Ligában a koronavírus miatt két találkozót elnapoltak, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina viszont pályára lépett. Az udvarhelyi lányok a sereghajtó otthonában meggyőző játékkal arattak győzelmet és ugrottak egy helyet fennebb a tabellán.

Eredmények, állások

2. Liga, 8. forduló: Kolozsvári Universitatea – Concordia Chiajna 1–1, FK Csíkszereda – Unirea Slobozia 0–1, Resicabányai MSK – Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1–2, Temesvári Ripensia – Bukaresti Metaloglobus 0–2, Dunărea Călăraşi – Gloria Buzău 0–2, Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Temesvári ASU Politehnica 0–1, VSK Slatina – Bákói Aerostar 2–1, Konstancai Farul – Turris-Oltul Turnu Măgurele 0–2, Lénárdfalvi Comuna – Petrolul Ploieşti 1–2. A Bukaresti Rapid – CS Mioveni találkozót október 29-én játsszák.

21. Pandurii Lignitul Târgu Jiu     7    1    0    6    4–19    3

3. Liga, 5. csoport, 6. forduló: Brassói Corona – Székelyudvarhelyi FC 1–, Astra II. Giurgiu – Brassói Kids Tâmpa 1–2, Sepsiszentgyörgyi OSK II – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–0, Kézdivásárhelyi KSE – Brassói SR Municipal 2–3, CS Blejoi – CSO Plopeni 3–2.

10. Barcarozsnyói Olimpic Cetate    6    0    3    3    3–7    3

Női 1. Liga, 7. forduló: Bukaresti FC Fair-Play – Székelyudvarhelyi Vasas Femina 1–6, Konstancai Selena SN – Borgóprundi Heniu 1–5, Bukaresti Carmen – Resicabányai Banat Girls 4–0, Galaci Universitatea – Universitatea Alexandria 3–2. Az Aradi Piroş Security – Kisbecskereki Fortuna és a Kolozsvári Universitatea Olimpia – Nagybányai Fotbal Feminin találkozókat elnapolták.

1. Kolozsvári Universitatea Olimpia    6    6    0    0    27–2    18
  2. Székelyudvarhelyi Vasas Femina    7    6    0    1    23–5    18
  3. Kisbecskereki Fortuna    6    5    0    1    32–5    15
  4. Borgóprundi Heniu    7    4    1    2    31–10    13
  5. Bukaresti Carmen    7    4    0    3    12–8    12
  6. Galaci Universitatea    7    3    2    2    10–16    11
  7. Aradi Piroş Security    5    2    1    2    13–8    7
  8. Universitatea Alexandria    6    2    1    3    14–18    7