Franciaország az első nyolcaddöntős

Huszonhárom meccset kellett várni ahhoz, hogy ismertté váljon a katari labdarúgó-világbajnokság első csapata, amely biztosan továbbjut a csoportkörből. Az első nyolcaddöntős Franciaország, amely szombaton második csoportmeccsét megnyerve jutott a kieséses szakaszba.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Kylian Mbappé a tizenhat közé lőtte a franciákat Fotó: fifa.com

Az első körben hatot vágó angolok komótosan játszottak a bátran futballozó amerikaiakkal szemben a B csoport második fordulójában, az első helyzetükre az első játékrész utolsó pillanatáig kellett várni, miközben a túloldalon Pulisic a felső lécre bombázott, korábban Dest hagyott ki nagy helyzetet. Fordulás után sem változott a játék képe, enyhe angol fölény mellett Maguire mentett hatalmasat az amerikai Zmmerman elől, a hajrában Kane erőből melléfejelt, maradt a gól nélküli döntetlen, matematikailag még mindenik csapat továbbjuthat a csoportból.
B csoport, 2. forduló: Anglia – Amerikai Egyesült Államok 0–0, Irán – Wales 2–0. Az állás: 1. Anglia 4 p., 2. Irán 3 p., 3. Egyesült Államok 2 p., 4. Wales 1. Az utolsó körben (november 29.): Wales – Anglia, Irán – Egyesült Államok.
Szombat délelőtt Tunézia a továbbjutásért küzdött Ausztráliával, ám a meccs az észak-afrikaiak számára nem indult túl jól, hiszen az ausztrálok sokkal erőteljesebben kezdtek, majd a 23. percben vezetést is szereztek. A félidő végén Mszakni hagyott ki egy nagy helyzetet, de a szünet után nem volt erőteljes a tunéziai támadósor, a hajrában viszont megerőltették magukat, de nem annyira, hogy egyenlítsenek.

fifa.com

Nem hozott igazán közönségszórakoztató játékot Franciaország és Dánia összecsapásának első félideje. Ez leginkább az északiaknak róható fel, akik meglehetősen gyámoltalanul szövögették támadásaikat. A találkozó igazán az utolsó fél órában pörgött fel. A gallok világklasszisa, Kylian Mbappé kétszer is bevette Schmeichel kapuját, a két találat között pedig Andreas Christensen talált be. Franciaország győzelmével bejutott a legjobb 16 közé, Dánia pedig győzelmi kényszerben lép majd pályára Ausztrália ellen.
D csoport, 2. forduló: Tunézia – Ausztrália 0–1 (0–1). Gólszerző: Duke (23.). Franciaország – Dánia 2–1 (0–0). Gólszerzők: Mbappé (60., 85.), illetve Christensen (68.). A csoport állása: 1. Franciaország 6 p., 2. Ausztrália 3 p., 3. Dánia 1 p. (1–2), 4. Tunézia 1 p. (0–1). Az utolsó körben (november 30.): Tunézia – Franciaország, Ausztrália – Dánia.
Szombat délután az volt a kérdés, hogy a szaúdiak meg tudják-e ismételni az argentinok ellen elért bravúrjukat a lengyelekkel szemben. Elég bátran kezdték a meccset, ám a masszív lengyel védelmen nem nagyon tudtak túljutni, de uralták a meccset. A 40. percben a játék képe alapján eléggé váratlanul szerezték meg a vezetést a lengyelek, három perccel később viszont óriásit hibázott a védelmük: Bielik rúgott oda al-Sehrinek, videózás után pedig büntetőt ítélt a játékvezető. Al-Davszari lövését Szczesny védte, a kapusról kipattanó labdát al-Breik lőtte újra a kapura, ám a lengyel hálóőrnek újra sikerült menteni. A szünet után is a szaúdiak irányítottak, viszont Lewandowski 66. percben leadott lövése – amely a kapufán csattant – jelezte, hogy a lengyelek amikor eljutnak ellenfelük kapujáig, veszélyesek tudnak lenni. Az erejükkel elkészülő szaúdiak a kegyelemdöfést egy óriási védelmi hibát követően kapták meg a 82. percben Lewandowskitól.
C csoport, 2. forduló: Lengyelország – Szaúd-Arábia 2–0 (1–0). Gólszerzők: Zileinski (39.), Lewandowski (82.).