Felnőtt bajnoki cím tájfutásban

Három éremmel tért haza a VSK Csíkszereda tájfutó szakosztálya a Râmnicu Vâlceán és környékén megrendezett egyéni országos bajnokságról. [caption id="attachment_11555" align="aligncenter" width="620"]Suciu Simion országos bajnoki címet szerzett Suciu Simion országos bajnoki címet szerzett[/caption] Országos bajnok lett a VSK Csíkszereda tájfutója, Suciu Simion. A sportoló a Govorafürdőn megrendezett rövid távú bajnokságon a leggyorsabbnak bizonyult és 17 másodperces előnnyel megnyerte a versenyt. Suciu Simion az előző években rövid távon többször is érmes volt, de az arany hiányzott a tarsolyából. A győzelem értékét növeli az is, hogy az ország legjobbjai mind rajthoz álltak, köztük a többszörös országos bajnok Bogya Tamás és Zincă Ionuț is, aki 2011-ben a franciaországi világbajnokságon ötödik volt. A csíki tájfutónak azonban ezúttal nem akadt ellenfele, és bár mindenki azon dolgozott, hogy a sorrend változzon, aznap a VSK sportolója volt a legjobb. Történt ugyanis, egy rendezői hiba, és a 16 ellenőrzőpontból három átmenet részidejét a zsűri döntése alapján törölték, de Suciu Simion így is nyerni tudott. Második a krajovai Blejdea Alexandru lett, harmadik pedig a gyulafehérvári Unirea sportolója, Bogya Tamás. A 27 fős felnőtt mezőnyben Szép Zoltán a 10. lett. A nőknél a krajovai Minoiu Veronica győzött, csapattársa, Andra Anghel és a nagybányai Hepcal Andreea előtt. Ugyanitt a VSK tájfutói közül Sebestin Claudia az ötödik, míg Ráduly Annamária a hatodik lett. A 18 éves lányoknál Mandel Réka (Tanulók Klubja) a kilencedik helyen fejezte be a versenyt. A közép távú országos bajnokságon nem sok babér termett a csíki tájfutóknak. A felnőtt nők 4,5 kilométeres versenyét a krajovai Anghel Andra nyerte, Minoiu Veronica és Hepcal Andreea előtt. Ráduly Annamária sérülése ellenére is jól szerepelt, és ötödik helyen ért célba. A férfiaknál a Gyulafehérvárt képviselő Bogya Tamás nyert, a két krajovai, Zincă Ionuț és Muțiu Ovidiu előtt. Ugyanitt Suciu Simion a hetedik, Szép Zoltán pedig a kilencedik lett. A 16 éves fiúknál Rancz Máté a 8. végzett, míg a 18 évesek között testvére, Rancz Bálint a hetedik helyen fejezte be a versenyt. A 16 éves lányok között versenyző Mandel Réka (TK) a nyolcadik helyen végzett. Vasárnap került sor a királyetapra, vagyis a hosszú távú versenyre, amely igazi kihívás volt minden korosztály számára, és nemcsak a táv hossza miatt, hanem tájékozódás szempontjából is. A legkeményebb pálya egyértelműen a felnőtt férfiak versenye volt, de a szebbik nem képviselőit is megviselte a megmérettetés. Ezt a futamot a krajovaiak uralták, akik a nőknél az első két helyet elvitték, a férfiaknál pedig mindhárom érmet begyűjtötték. Anghel Andra és Minoiu Veronica mögé a bukaresti Popescu Adina állhatott dobogóra, de közel állt az éremhez Ráduly Annamária is, aki negyedik lett. A férfiaknál a már veteránnak számító Muțiu Ovidiu nyert, Zincă Ionuț és Barkász Dániel előtt. A VSK sportolója, Szép Zoltán kilencedik lett, míg Suciu Simion sajnos nem tudta befejezni a versenyt. Kellemes meglepetés volt az ifjúságiak versenyén Ráduly Csongor, akinek sikerült az éremszerzés, és a kolozsvári Knobloch-Esztergár Péter, valamint a marosvásárhelyi Szőcs Attila mögött a harmadik helyen végzett. Ezüstérmes lett Sebestin Clau­dia is a 20 éves lányok között, ahol a kolozsvári Néda Katalin nyert, harmadik a bukaresti Muntean Irina lett. Az ifiknél Mandel Réka hetedik lett. Az országos bajnoksággal párhuzamosan az idősebb korosztály számára is rendeztek versenyt. A szombat-vasárnapi közép táv és hosszú táv összetett eredményei alapján az Olténia serlege nevű kupán Ráduly Róbert Kálmán a 45 évesek között második lett. HN-információ