Európa Liga

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi és etikai bizottsága úgy döntött, hogy az 52. percben félbeszakadt Kukësi – Varsói Legia El-selejtező mérkőzést 3–0-val a vétlen lengyel együttesnek adja. Viszont az albánokat nem zárták ki, a csütörtöki visszavágón pályára is lépnek. A hírt a lengyel klub hivatalos oldala közölte. A mérkőzésen addigra már 2–1-re vezettek a vendég lengyelek – Nikolics Nemanja szerezte a találkozó első gólját –, az 52. percben az addig is randalírozó, több fegyelmi vétséget elkövető – tiltott molinók, nézőtéri rendzavarás, tűzijáték használata – albán drukkerek fejen dobták Ondrej Dudát, a játékvezető ezek után lefújta a meccset. Mint ismeretes, az Európa Ligában a Debrecen, a Marosvásárhelyi ASA és az Astra Giurgiu érdekelt még. Utóbbi van jó helyzetben a West Ham ellen elért idegenbeli 2–2 miatt. A másik két csapat hazai pályán szenvedett vereséget a Rosenborgtól és a Saint-Étienne-től.