Elszalasztott lehetőség

Fotó: ripensiauvt

Gól nélküli döntetlent játszott az FK Csíkszereda Temesváron a Ripensia vendégeként a labdarúgó 2. Liga hetedik fordulójának utolsó meccsén. A csíkiak a döntetlennel megtartották hatodik helyüket, egy győzelem viszont az élre repíthette volna a Dican-legénységet.

Egy pont helyett kettő, első hely helyett hatodik – ez a következménye az FK Csíkszereda gól nélküli döntetlenjének, amelyet tegnap Temesváron ért el a Ripensia vendégeként a labdarúgó 2. Liga hetedik fordulójának utolsó meccsén.
A hűvös időben lejátszott tegnapi mérkőzés első helyzetei a csíkiak előtt adódtak, a 19. percben Jelena ugyan gól ért el, miután Aprónak nem sikerült szöglet után bevennie a házigazdák kapuját, ám a csíki gólszerző lesen volt, így jogosan érvénytelenítette a játékvezető a találatot. A 24. percben Ene lövését Karácsonynak sikerült védenie, a szünetig még volt pár csíki helyzet, de egyik sem volt túl veszélyes
A pihenőt követően kiegyenlítetté vált a játék, a 65. percben Kovács Lóránt a hatosról lőtt a temesváriak kapujára, ám a labda a felső lécen csattant, onnan pedig a kapu elé. A 77. percben a Ripensia emberhátrányba került Mogoș kiállítása miatt, ám ez olyannyira zavarta meg őket, hogy teljesen átvették a meccs irányítását, a hosszabbítás perceiben kimaradt pár csíki lehetőség, így a felek gól nélküli döntetlennel zártak. Érdekesség, hogy amennyiben az FK nyerte volna a meccset, a 2. Liga új éllovasa lehetett volna…
A Steaua – Konstancai Unirea mérkőzést törölte a szakszövetség, miután pénteken stadionbezárással büntették a fővárosiakat a Dinamo elleni találkozón történt szurkolói incidensek miatt.

2. Liga, a 7. forduló eredményei

Temesvári Ripensia – FK Csíkszereda 0–0, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Bukaresti Progresul Spartac 1–0, Dési Unirea – Temesvári Politehnica 2–2, Concordia Chiajna – SK Sellenberk 0–1, Nagybányai Minaur – Újszentes 3–4, Metaloglobus – VSK Slatina 0–1, Galaci Oţelul – FC Brassó 2–1, Bodzavásári Gloria – Bukaresti Dinamo 2–1, Unirea Slobozia – Jászvásári Politehnica 0–0. A Steaua – Konstancai Unirea találkozót törölték, sorsáról később dönt a szakszövetség.
A bajnokságban a válogatottak szereplése miatt 12 napos szünet következik, a következő fordulót október 1-jén rendezik.

12. FC Brassó 7 2 2 3 5–6 8
13. Minaur 7 2 2 3 8–13 8
14. Concordia 7 2 1 4 7–9 7
15. Újszentes 7 2 1 4 11–16 7
16. Dinamo 7 2 0 5 7–12 6
17. Temesvári Poli 7 1 2 4 3–9 5
18. Ripensia 7 1 2 4 4–9 5
19. Konstancai Unirea 6 1 0 5 5–13 3
20. Metaloglobus 7 0 1 6 3–10 1