Élre léptek a gyergyóiak

Győzelmekkel indították a hétvégét az erdélyi jégkorongcsapatok Magyarországon, ahol a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona két-két sikerrel, míg a Gyergyói HK egy győzelemmel vette az akadályokat. Utóbbiak az első helyre léptek fel.

Becsült olvasási idő: 5 perc
Miskolcon lépett az első helyre a GYHK Fotó: dvtk.eu

Az év utolsó magyarországi kiszállásán vesznek részt az erdélyi csapatok a napokban. A Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona korábban nekikezdett a hosszú hétvégének.
A kék-fehérek elsőként Du­na­újvárosban az Acélbikák otthonában léptek jégre, ahol egy gólzáporos meccset tudtak behúzni. A vendéglátók a mérkőzés feléhez érve háromgólos – 5–2 – előnyre tettek szert, ám a címvédő innen talpra tudott állni, és 13 perc alatt 6 gólt rámoltak be az újvárosi ketrecbe, megfordítva – 5–8 – az állást. A dunaújvárosiakban volt tartás, és feljöttek mínusz egyre is, a kapuslehozatallal is megpróbálkoztak, ám ezt Stach kihasználta, bebiztosítva a csíki győzelmet.
Másnap a csíkiak a Debreceni EAC vendégei voltak, ahol egy teljesen más arcukat mutatták. Sofronék a második harmad elejére háromgólos előnyt szereztek, amelyből kettőt a második szünet végére leadtak, ám az egyet remek védekezéssel megőrizték a meccs végéig, és feljöttek a tabella harmadik helyére.
A Gyergyói HK Miskolcon, a DVTK otthonában kezdte meg túráját. A piros-fehérek úgy léptek jégre, hogy egy győzelem az első helyre röpíti őket. Orbánék pedig meg is ugrották ezt a lépcsőt, és magabiztos játékkal négygólos győzelmet arattak.
A Brassói Corona is két győzelemmel nyitott. Előbb Székesfehérváron a FEHA19, majd az Újpest vendégeként hozták el a három pontot.
A román bajnokság sem állt le, és további két összecsapást rendeztek. A Háromszéki Ágyúsok előbb egy-, majd négygólos vereséget szenvedtek a Bukaresti Steaua otthonában.

Erste Liga, eredmények
Csütörtök: Dunaújvárosi Acélbikák – Csíkszeredai Sportklub 7–9 (3–1, 2–4, 2–4) /Valtola (12.), Somogyi (13., 51.), Szalma (16.), Niskanen (30., 33.), Dézsi (48.), illetve Szkacskov (11., 35., 41.), Sofron (21., 47.), Stach (38., 39., 60.), Becze (44.)/; FEHA19 – Brassói Corona 1–4 (1–0, 0–2, 0–2) /Cizas (4.), illetve Schaber (31.), Williams (38.), VanWormer (45.), Valchar (50.)/.
Péntek: Debreceni EAC – Csíkszeredai Sportklub 2–3 (0–1, 2–2, 0–0) /Novotny (27.), Mihalik A. (29.), illetve Részegh T. (13.), Rokaly N. (23.), Sofron (24.)/; DVTK Jegesmedvék – Gyergyói HK 1–5 (0–1, 1–2, 1–2) /Mattyasovszky (30.), illetve Vincze P. (17.), Orbán (21., 53.), Szigeti (26.), Sylvestre (59.)/; Újpest – Brassói Corona 1–2 (0–0, 1–1, 0–1) /Kovács A. (22.), illetve Schaber (35.), Gliga (48.)/; Ferencváros-Telekom – FEHA19 7–1 (2–1, 2–0, 3–0) /Tóth G. (6.), Sarcia (7.), Mesikammen (21.), Kozma (28.), Sailio (44.), Kestila (57.), Karmeniemi (59.), illetve Salamon (17.)/.
Az Újpest – Gyergyói HK, a Dunaújvárosi Acélbikák – Brassói Corona, a DVTK Jegesmedvék – Csíkszeredai Sportklub, valamint Debreceni EAC – FEHA19 mérkőzések tegnap este, lapzárta után értek véget.
Román bajnokság, eredmények
Bukaresti Steaua – Háromszéki Ágyúsok 4–3 (2–1, 1–1, 1–1) és 6–1 (1–1, 1–0, 4–0).