Elnapolt bajnokavatás

Háromgólos előnyt tékozolt el a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a román bajnoki döntő harmadik meccsén és esélyt adott a Brassói Coronának a túlélésre. A Galaci VSK ellenben nem volt ilyen kegyes a Gyergyói HK-val szemben és begyűjtötte a bronzérmet. Két nagyszerű győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata Brassóban a Corona vendégeként a román bajnokság fináléjában. A két idegenbeli mérkőzés kiegyensúlyozott csatát hozott, ahol a jobb kapusteljesítmény, illetve a remek helyzetkihasználás két győzelmet ért. Ennek fényében úgy léphetett pálya a kék-fehér alakulat a tegnap esti harmadik mérkőzésen, hogy amennyiben ezt is behúzzák, akkor bajnoki címet ünnepelhetnek. Ennek eredményeképpen a Jason Morgan-Hozó Levente edzőpáros által felkészített csíki legénység nagyon határozottan kezdett és már az első percektől kezdve igyekeztek irányítani a mérkőzést. Igaz miközben Polc ketrece előtt is adódtak lehetőségek, addig a párharc során remeklő Adorjánnak is volt tennivalója. A harmad második felére átlépve viszont már a gólok is jöttek. A 12. percben előbb Fodor volt eredményes, majd két percre rá kettős előnyben Taratuhin passzolt a hálóba egy sakk-matt akció végén, hogy végül két másodperccel a felvonás vége előtt Tousignant is eredményes legyen. A második felvonást nagyon erősen kezdték a hazaiak, gyakorlatilag a saját kapujuk elé szegezték a brassóiakat, akiket Polc tartott életben ezekben a percekben. Ám ahogy ilyenkor lenni szokott a kihagyott helyzetek visszaütöttek és a 27. perctől elkezdődött a brassói feltámadás. A Cenk alattiak a hátralevő 13. percben öt alkalommal is betaláltak Adorján ketrecébe, míg közte csak egy csíki találat született. Ez azt jelentette, hogy a záró harmadra egygólos előnnyel vághat neki a Brassó. Oda-vissza hokit láthattunk két remek kapusteljesítménnyel. Polc tette a dolgát, míg a hazai oldalon az Adorjánt váltó Szamankov is több ziccert hárított. Az 53. percben jött az egyenlítés: kettős emberelőnyben Wishart talált be. A hazai öröm három percet tartott. Az 56. percben a Sportklub elcserélte magát és ezt a mesterhármast jegyző Fowlie ismerte fel, becsapva Szamankovot. A hajrára a kék-fehérek mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de nem sikerült gólt elérniük. A felek ma este 18.30 órától újfent Csíkszeredában csapnak össze. A Sportklubnak egy meccskorongja maradt a bajnoki győzelemhez. Oda az érmes remények A Gyergyói HK mindkét galaci mérkőzését elveszítette így azzal a tudattal léphetett jégre a kisdöntő harmadik meccsén, hogy nem szabad hibázniuk ellenben véget ér az idény számukra, időnap előtt. Az első harmadban még döntetlenre álltak a felek ám a második felvonástól változott minden. A vendégek egy alkalommal egyenlő létszám mellett, míg kétszer fórban találtak be Ruczuj ketrecébe. Ekkor gyakorlatilag eldőlt a meccs és a párharc sorsa is. Román bajnokság, döntő Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub 2–5 (0–1, 1–0, 1–4) Gólszerzők: Molnár Zsombor (25.), Trancă Dániel (58.), illetve Láday Tamás (11.), Salló Alpár (46.), Bíró Tamás (50.), Mathieu Tousignant (57.), Andrej Taratuhin (59.). Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub 1–4 (1–1, 0–1, 0–2) Gólszerzők: Tomas Klempa (1.), illetve Farkas Tamás (7.), Becze Tihamér (32., 44., 54.). Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 5–6 (3–0, 1–5, 1–1) Gólszerzők: Fodor Csanád (12.), Andrej Taratuhin (15.), Becze Tihamér (20.), Judd Blackwater (31.), Ty Wishart (53.), illetve Cody Carlson (27.), Cody Fowlie (31., 33., 56.), Josh McFadden (32.), Radim Valchar (38.) Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Csíkszeredai Sportklub javára. Román bajnokság, kisdöntő Galaci VSK – Gyergyói Hoki Klub 6–4 (2–1, 2–0, 2–3) Gólszerzők: Konstantin Makarov (17., 47.), Szergej Szkacsov (29., 46.), Alekszander Nyezsnamov (20.), Vitalij Kiricsenko (30.), illetve Szabó Pál Krisztián (12., 59), Shawn St. Amant (50., 57.). Galaci VSK – Gyergyói Hoki Klub 4–3 (1–1, 2–1, 1–1) Gólszerzők: Jevgenyij Limanszky (16.), Adrian Irimia (26.), Alekszander Nyezsnamov (27.), Konsztantin Makarov (52.), illetve Shawn St. Amant (18.), Eric Pance (39.), Silló Arnold (50.). Gyergyói HK – Galaci VSK 3–6 (2–2, 0–3, 1–1) Gólszerzők: David Basaraba (2.), Kozma Zsolt (10.), Shawn St. Aman (51.), illetve Patrik Machala (8.), Alekszander Nyezsnyamov (15., 52.), Konsztanin Makarov (25., 32.), Anton Butucsnov (39.). Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Galaci VSK javára.