Egy pontra az éllovastól

Nemanic lövését követően a labda a Minaur kapujában landolt | Fotó: László F. Csaba

Zsinórban negyedszer győzött, és immár felsőházi rájátszást érő helyen tanyázik a labdarúgó 2. Ligában az FK Csíkszereda. A Minaur elleni sikernek köszönhetően a lőtt gólok tekintetében listavezető lett a piros-fekete gárda.

Két vereséggel kezte a bajnoki idényt az FK csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában, ám a kudarcokot sikerek követték, a zsinórban negyedik győzelemnél járó piros-feketék már felsőházi rájátszást érő helyen tanyáznak a másodosztályban, csak egy pont a hátrányuk az éllovassal szemben, ráadásul ők lőtték a mezőnyben a legtöbb gólt. Mi több, egyre tetszetősebb Dican Ferenc tanítványainak játéka.
A tegnap déli, Minaur elleni mérkőzést mindkét gárda nagy iramban kezdte, a 13. percben egy kapushibát követően végezhettek el a házigazdák 16,5 méterről szabadrúgást, de Kovács lövését hárította a vendégek hálóőre. A 18. percben Ivanovici-csal szemben szabálytalankodott Alexe a Minaur 16-osán belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, ezt Kovács értékesítette. A Minaur először a 21. percben veszélyeztette a csíki kaput, öt perccel később már a bravúrra is szüksége volt Gyengének ahhoz, hogy ne egyenlítsenek a vendégek. A 32. percben egy jobb oldali szögletet követően Nemanic lőtte kapura a játékszert, a labda viszont megpattant, így a vendégek kapusának esélye sem volt a védésre.
A második játékrész csíki helyzettel kezdődött, ám Csürös lövését blokkolták a védők, majd az 57. percben a szünetben El-Sawy-t váltó Sándor Raul mintegy huszonöt éterről leadott lövését követően a keresztlécen landolt a labda. A 60. perctől a cseréken, illetve Jebari sérülésén kívül érdekességet nem lehetett feljegyezni a mérkőzésen, igaz, érdemes megemlíteni, hogy Veres és Pârvulescu, az FK két újonnan igazolt játékosa is szerepet kapott. Utóbbi pedig a hosszabbítás második percében meg is villant, egy támadás végén a bal oldalon „beültette a ringispílbe” az egész Minaur-védelmet, beívelésére Sándor remek ütembe érkezett és beállította a végeredményt.
Az FK Csíkszereda következő meccsét Temesváron a Ripensia ellen játssza szeptember 19-én.

2. Liga, 6. forduló

FK Csíkszereda – Nagybányai Minaur 3–0, Bukaresti Progresul Spartac – Galaci Oţelul 0–0, Bukaresti Dinamo – Bukaresti Steaua 1–2, FC Brassó – Bukaresti Metaloglobus 1–0, VSK Slatina – Temesvári Ripensia 3–0, Újszentes – Unirea Slobozia 2–4, Jászvásári Poli – Bodzavásári Gloria 1–0, Konstancai Unirea – Concordia Chiajna 0–3, Sellenberk – Dési Unirea 1–1, Temesvári Poli – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 0–1.

12. FC Brassó 6 2 2 2 4–4 8
13. Minaur 6 2 2 2 5–9 8
14. Concordia 6 2 1 3 7–8 7
15. Dinamo 6 2 0 4 6–10 6
16. Ripensia 6 1 1 4 4–9 4
17. Újszentes 6 1 1 4 7–13 4
18. Temesvári Poli 6 1 1 4 1–7 4
19. Konstanca 6 1 0 5 5–13 3
20. Metaloglobus 6 0 1 5 3–9 1