Egy hideg, egy meleg: Oda a Sportklub veretlensége

Kevés volt a forgalom Hetényi kapuja előtt és vele szemben több kell                                          Fotó: László F. Csaba Két-két meccset tudtak le a megyei csapatok a jégkorong Erste Ligában, felemás eredményeket elérve. A Csíkszeredai Sportklub veretlenségét a Debrecen vette el, míg a Gyergyói HK megszerezte első idegenbeli győzelmét. Magyarországi kiszállását követően hazai pályán lépett jégre a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában, míg a Gyergyói HK második kiszállásán vesz részt. Adtak is, de kaptak is Csíkszeredában péntek este a veretlenek csatáját rendezték, ahol a Sportklub a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadta. A Jason Morgan–Hozó Levente edzőpáros dirigálta csíki csapat alaposan belehúzott és parádés első 20 percet tudott le. Csak úgy záporoztak a lövések Hughson kapujára, aki becsülettel állta a sarat és csak Rokaly Szilárd megmozdulásával szemben volt tehetetlen. A második felvonásban potyogtak a gólok. A Sportklub alkotott, a DAB kontrázott, és öt gólt hozott 3–2-es leosztásban. Az utolsó játékrészben a vendégeknek még egyszer sikerült mínusz egyre feljönniük, de a remekül játszó csíkiak ellen nem volt sok esélyük. Tegnap este viszont jött a hideg zuhany. Szűk egy héttel azután, hogy a kék-fehérek Debrecenben 6–3-as sikert könyveltek el, a DEAC visszaadta a tartozást. Két harmadon át 0–0-ra álltak a felek, amely időszakban a Sportklub alkotott, míg a vendégek kontráztak. Eredménytelenül, ráadásul mindkét csapat rengeteg hibával is játszott. Az utolsó felvonás elején gyorsan eldőlt a három pont sorsa. Mindössze 25 másodperc alatt két gólt szereztek a vendégek, majd a 46. percben még egyet rápakoltak. Ezzel el is dőlt, hogy nem maradt veretlen csapat az Erste Ligában. Első győzelem Magyarországon A Gyergyói HK új edzővel a fedélzetén utazott el második magyarországi kiszállására, amelyet a Fehérvári Titánok vendégeként kezdtek meg. A GYHK nagyon álmosan kezdett, és büntetett is a Fehérvár. A második felvonásra egy nagyon feltüzelt GYHK jött ki, és csak Gyenes tartotta a Titánokat meccsben. Egyenlítettek a vendégek, akik viszont egyszer bealudtak, amelyet büntettek a hazaiak. A zárófelvonás sok izgalmat ígért, amely rajtja egy Campbell-gólt hozott. A GYHK igyekezett kapaszkodni, minden erejüket megmozgatták, és Tendler mínusz egyre hozta csapatát. Az egyenlítés is ott lógott a levegőben, de Lescovs a vasat találta el, hogy a hajrát a Titánok hősiesen kivédekezze. Szombat este már a Hokiklub Budapest vendégei voltak a piros-fehérek, ahol a cél egyértelműen a győzelem volt. A házigazdáknál több MAC-os fiatal tűnt fel a keretben, míg a vendégoldalon ezúttal bizalmat kapott az eddig nélkülözött Bobcek. Az első harmad kiegyenlített játékot hozott mind a kapuralövési statisztikában, mind a kiállítások percében is, de gól nem esett. A második felvonás ötödik percében Szécsi kék vonalas lövésébe Izsák ért bele nagyszerűen, amellyel megszerezték a vezetést a hazaiak. Az egyenlítésre bő tíz percet kellett várni, amikor Bobcek a bedobókör sarkától nagy gólt ragasztott. A GYHK ment előre első idegenbeli győzelméért, amelyet végül Tendler révén meg is szereztek. A Ferencvárosban és a Brassóban is megfordult csatár a 47. percben lekorcsolyázta védőit és Kiss Bencét is becsapva győztes gólt szerzett. A GYHK ugyan a hajrában Vorobjev révén még betalált az üres kapuba, de azt érvénytelenítették les miatt. Erste Liga, eredmények Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák 5–3 (1–0, 3–2, 1–1) /Rokaly Sz. (6.), Brophey (28.), Becze (34.), Shalla (40., 60.), illetve Somogyi (28.), Turcotte (30.), Dansereau (47.)/; Brassói Corona – Debreceni DEAC 3–1 (1–0, 2–0, 0–1) /Bíró G. (4.), Tranca (30.), Gajdó (35.), illetve Berta (60.)/; Fehérvári Titánok – Gyergyói HK 4–3 (2–1, 1–1, 1–1) /Dézsi (9.), Balogh (18.), Zion (30.), Campbell (46.), illetve Tendler (16., 47.), Constantin (22.)/; Schiller-Vasas HC – Ferencváros-Telekom 1–6 (1–0, 0–5, 0–1); Újpest – Hokiklub Budapest 5–1 (1–1, 3–0, 1–0). Szombat: Brassói Corona – Dunaújvárosi Acélbikák 9–2 (3–0, 5–1, 1–1) /Armstrong (14., 23.), Fowlie (20., 47.), Plante (20., 38.), Rabbit (25., 27.), Tranca (29.), illetve Vourijarvi (30.), Somogyi (60.)/; Hokiklub Budapest – Gyergyói HK 1–2 (0–0, 1–1, 0–1) /Izsák (26.), illetve Bobcek (36.), Tendler (47.)/. Vasárnap: Csíkszeredai Sportklub – Debreceni DEAC 0–3 (0–0, 0–0, 0–3) /Izacky (41.), Berta (41.), Salló (46.)/; Shiller-Vasas HC – Fehérvári Titánok 3–4 (0–1, 2–2, 1–0, 0–1) – h. u.; Ferencváros-Telekom – Hokiklub Budapest 9–1 (3–0, 4–1, 2–0). A mai műsor: Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub (18.30), Újpest – Gyergyói HK (19).