Döntetlen az első három meccsen

Ugyan háromszor is gólhátrányba került, a hosszabbítás perceiben viszont kiegyenlített, és így ponttal távozott a Sepsiszentgyörgyi OSK Ovidiuból. A labdarúgó 1. Liga 19. fordulójának első három meccsén döntetlen született, így amennyiben ma este a Kolozsvári CFR legyőzi az Astrát, úgy a bajnoki címvédő újra listavezető lehet.

Három döntetlennel indult a hazai labdarúgó 1. Liga 19. fordulója, az „ikszelők” között két dobogós is található. A Kolozsvári CFR akár már a hétvégén listavezetőként kezdheti, amennyiben ma este legyőzi hazai környezetben az Astra Giurgiut.
Ovidiuban a Viitorul a 8. percben Lickassen révén vezetést szerzett ugyan, de a télen az FK Csíkszeredából a Sepsi OSK-hoz igazolt Eder Gonzales tíz perccel később egyenlített, ám az első félidő utolsó percében Luckassen duplázni tudott. A 48. percben az Eder Gonzales elleni szabálytalanság miatt büntetőhöz jutottak a háromszékiek, Mitrea pedig nem hibázott, így újra egyenlítettek a háromszékiek. A meccs hajrájában a hazaiak is elvégezhettek egy büntetőt, miután Eder saját tizenhatosán belül szabálytalankodott, Ciobanu pedig a 84. percben újra vezetéshez juttatta a tengerpartiakat. A gól után viszont a Sepsi OSK-nak több helyzetet is sikerült kialakítania, a hosszabbítás első percében pedig Dumitrescu beadásából Safranko volt eredményes, így ponttal távozott Ovidiuból a háromszéki csapat. A döntetlennek köszönhetően megőrizte negyedik helyét a tabellán a Sepsi OSK, de az, hogy mekkora lesz az előnye a fordulót követően üldözőivel szemben, csak ma este derül ki. A Sepsi OSK következő meccsét hazai környezetben játssza, a háromszékiek szombaton délután negyed háromtól a FC Voluntari-t fogadják.
A FC Voluntari – Craiova mérkőzésen az első félórában már kialakult a végeredmény, miután a hazaiak a 10. percben Angelov révén vezetést szereztek, az oltyánok pedig negyedórával később Ivan révén kiegyenlítettek. A keddi nap utolsó meccsén a korábbi sereghajtó FC Argeș hazai környezetben némi meglepetésre gól nélküli döntetlent játszott a még listavezető Bukaresti FCSB ellen.

Eredmények
1. Liga, 19. forduló: Konstancai Vi­itorul – Sepsiszentgyörgyi OSK 3–3, FC Voluntari – U­niversitatea Cra­iova 1–1, FC Ar­geş Piteşti – Bu­karesti FCSB 0–0, Academica Clin­ceni – FC Bo­toşani 2–1. A Pol­itehnica Iaşi – Aradi UTA és a Bukaresti Di­na­mo – Medgyesi Gaz Metan találkozó lapzárta után ért véget, míg a FC Hermannstadt – Chindia Târ­go­viște (17) és a Kolozsvári CFR – Astra Giurgiu (20) meccseket ma játsszák.