Dobogós helyeken zárták a csíkiak a Máramaros Ralit

Megtréfálta a hazai ralibajnokság mezőnyét a szeszélyes időjárás, a Máramaros Ralin az abroncsválasztás döntően befolyásolta több géposztályban és kategóriában is a verseny végkimenetelét. A Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre, valamint a Csató Roland és Fésüs László alkotta kettősnek ugyan a győzelem nem jött össze Nagybányán, ám dobogós helyekkel térhettek haza, akárcsak a iași-i Răzvan Nechifornak navigáló, Székelyudvarhelyen élő Mag Levente is. A viadalt a címvédő Simone Tempestini nyerte. Elégedettek a Máramaros Ralin elért eredményekkel a csíki versenyzők, noha mind Teslovan Adrian, mind pedig Csató Roland azt mondta, lehetett volna jobb is. A két csíki páros géposztály- és kategória-dobogós hellyel zárta a Nagybánya környékén tartott versenyt, akárcsak a iași-i Răzvan Nechifornak navigáló, Székelyudvarhelyen élő Mag Levente is. A változó időjárás és az abroncsválasztás döntően befolyásolta a csíkiak helyezéseit. Nézők előtt, hivatalosan is Hivatalosan a Máramaros Ralin lehettek először nézők a pályán, igaz, a tiltás ellenére a tavalyi és az idei bajnoki futamokon is szép számmal voltak szurkolók a gyorsasági szakaszokon. Az idei pontvadászatban viszont Nagybányán lehetett először ünnepélyes rajtceremóniát tartani, ennek hangulatát Csató Roland ki is emelte. – Majdnem minden versenyen volt valami hasonló bemutató, de a Máramaros Rali volt az idén az első, amelynek hangulata hasonlított az elmúlt években megszokott ünnepségekhez – mondta a fiatal csíki pilóta. A szervezéssel a csíkiak elégedettek voltak, ám Cseh Vajk Imre megjegyezte, az első napra tette volna a hosszabb programot, mert így nehéz volt a hétfőt munkával kezdeni azoknak a résztvevőknek vagy sportbíróknak, akik hozzájuk hasonlóan még négyszáz kilométert kellett utazzanak hazáig. A szeszélyes időjárás megnehezítette a pilóták dolgát és fontossá vált, hogy ki milyen abronccsal vág neki egy-egy huroknak. – Szombaton jól választottunk, míg ellenfeleink hibáztak, így az első nap után 25 másodperces előnyünk volt Andrei Gârtofannal szemben. Vasárnap viszont bátrabbak voltunk az abroncsválasztásnál, ám a húzás nem jött be, három gyors alatt eladtuk az előnyünket, de hátrányunk csak 2,7 másodperc volt. Az utolsó két szakasz előtt Nagybányán sütött a nap és meleg volt, így slick-abroncsokat tettünk az autóra, pótkeréknek meg két esőgumit pakoltunk be. A Gutin rajtjához közeledve kapott el az eső, az utolsó szelektív előtt elöl felraktuk az esőgumikat, hátul maradtak a slickek, emiatt sokat csúsztunk a pályán, és egy alkalommal meg is pördültünk. Onnantól már nem volt értelme erőltetni, hiszen a második hely megvolt – nyilatkozta lapunknak Teslovan Adrian. A csíki pilóta hozzátette, ellenfelei az esőgumira voksoltak, és mint kiderült, az volt a nyerő. – Mi kockáztattunk, és mint kiderült, nem a miénk volt a jó döntés. Száraz idő esetén az ellenfeleink lettek volna hátrányban, de ilyen a sport, most mi húztuk a rövidebbet – mondta az abroncsválasztással kapcsolatosan Cseh Vajk Imre, aki kiemelte, elégedett az eredményekkel. – Géposztályban második, összetettben hatodik, az Aszfalt-kupában a negyedik helyen zártunk, így értékes pontokat tudtunk gyűjteni – tette hozzá a navigátor. Csató Roland hiába választotta az utolsó két szakaszra a vágott abroncsot, neki is csúszott a Gutinon az autója. Olyannyira, hogy a szalagkorláttal is „megismerkedett”. – Picit odakoccantottuk a kocsit, enyhén sérült a bal eleje, de nem ez volt a fő gondunk. Ugyanis a motor egész verseny alatt rakoncátlankodott, a számítógépben programot kellett cseréljünk, így húsz lóerővel volt kevesebb az erőforrásunkban, mint a versenytársakéba – mondta a csíki pilóta. Csató a Máramaros Ralin új navigátorral indult, de ez nem volt hátrány számára. – Nagyon köszönöm Fésüs Lászlónak, hogy vállalta a versenyzést a jobb-1-ben. Jól megértettük egymást a verseny alatt, az ő érdeme is a harmadik hely a Dacia-kupában – mondta a csíki pilóta, hozzátéve, hogy az Argeș Ralin már újra Csikós Sándor navigál majd neki. Az N11-es géposztályban induló iași-i Răzvan Nechifornak navigál a Székelyudvarhelyen élő Mag Levente, a páros a második helyen zárta géposztályában a Máramaros Ralit. A versenyt a bajnoki címvédő Simone Tempestini nyerte csapattársa, Bogdan Marișca és Sebastian Barbu előtt. [caption id="attachment_121814" align="aligncenter" width="2560"] A Dacia-kupában a harmadik, a juniorok között a negyedik helyen zárt a Csató–Fésüs páros FOTÓK: RALLYPHOTOHUNTERS / BALÁZS ATTILA[/caption] A pontszerzők Összetett: 1. Simone Tempestini (Skoda Fabia R5), 2. Bogdan Marișca (Ford Fiesta R5), 3. Sebastian Barbu (Skoda Fabia Rally2), 4. Andrei Gârtofan (Subaru Impreza N15), 5. Bogdan Cuzma (Skoda Fabia R5), 6. Teslovan Adrian/Cseh Vajk Imre (Mitsubishi Lancer EVO 10), 7. Cristian Dolofan (Citroën C3 Rally2), 8. Răzvan Trișnevschi (Mitsubishi Lancer EVO 9), 9. Cristian Timișică (Mitsubishi Lancer EVO 9), 10. Mihai Manole (Renault Clio R3). Kategória- és géposztálygyőztesek RC2: Simone Tempestini RC2N: Andrei Gârtofan RC4: Mihai Manole RC5: David Tarța (Suzuki Swift Sport) N11: Călin Bucur (Subaru Impreza) N12: Mircea Samuil (Audi A3 TDI) Aszfalt-kupa: Bogdan Marișca Elsőkerék-meghajtású autók: Mihai Manole Kezdők: Claudiu Albuț (Suzuki Swift Sport) Juniorok: David Tarța Dacia-kupa: Dragoș Popa (Dacia Sandero) Suzuki-kupa: David Tarța Rali-2 ob: Emanuel Resiga (Ford Fiesta ST) Veterán autók: Dorin Alexandrescu (VW Golf 1) Bajnoki állások 4 futam után Összetett: 1. Marișca 119,2 pont, 2. Tempestini 96,8 p., 3. Cuzma 75,5 p., 4. Barbu 67 p., 5. Teslovan/Cseh 62 p. RC2N: 1. Teslovan/Cseh 82,8 p., 2. Andrei Gârtofan 78,6 p., 3. Trișnevschi 77,4 p. Dacia-kupa: 1. Csató Roland 127,8 p., 2. Popa 99,8 p., 3. Daniel Gugu 86,6 p. Juniorok: 1. Cristian Sugár 75,6 p., 2. Tarța 71,4 p., 3. Paul Popa 67,8 p., 4. Csató Roland 64,8 p., 5. Victor Supuran 44,2 p. Következik az Argeș Rali, amelyet június 11-én és 12-én tartanak Curtea de Argeș környékén és a Transzfogarason.