Csodát tett az Astra

Beigazolódott a papírforma a labdarúgó Európa Ligában, legalábbis ami azt feltételezte, hogy a Marosvásárhelyi ASA-nak és a Debrecennek nehéz lesz továbbjutnia a negyedik selejtezőkörbe. Az Astra Giurgiu viszont Premier League-es csapatot ejtett ki. Két román és egy magyar csapat lesz ott a negyedik körben így. Ellenfelet is kaptak. [dropcap]B[/dropcap]ecsülettel helytállt a labdarúgó Európa Ligában a román pontvadászat ezüstérmese, a Marosvásárhelyi ASA a harmadik selejtezőkör visszavágóján. A vásárhelyi csapat miután hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedett a francia Saint-Étienne-től, idegenben győzni tudott. Mindkét csapat tartalékosan állt fel, ami viszont az ASA-nak kedvezett, és 2–1-re nyertek. Felemelt fővel búcsúztak. Csodát tett viszont az Astra Giurgiu, amely a West Ham United elleni 2–2-es döntetlent követően hazai környezetben egy góllal legyőzte a Premier League-es együttest. Nem sikerült ugyanez viszont a Debrecennek, amely a hazai 3–2-es vereséget követően Trondheimben is kikapott a Rosenborgtól. Összesítésben 6–3-mal estek ki. Az EL negyedik selejtezőkörében így két romániai és egy magyar csapat lesz érdekelt. A Bajnokok Ligája harmadik köréből kiesett román és magyar bajnok ugyanis itt folytatja szereplését. A Steaua épp a Debrecent kiejtő Rosenborggal fog játszani, míg az Astra a holland AZ Alkmaart kapta. A Videoton a lengyel bajnok Lech Poznant kapta. Az EL-selejtező negyedik fordulójának első mérkőzéseit augusztus 20-án, a második meccseket pedig egy héttel később rendezik. Eredmény Európa Liga, 3. Selejtezőkör, visszavágók: Rosenborg – Debrecen 3–1 (2–1) /Soederlund (27.), Jensen (40.), Vilhjalmsson (86.), illetve Castillion (43.)/ – továbbjutott a Rosenborg 6–3-as összesítéssel; Saint-Étienne – Marosvásárhelyi ASA 1–2 (0–1) /Lopez (72. – öngól), illetve Pedro (39.), Lopez (62.)/ – tj.: a Saint-Étienne 4–2-es összesítéssel; Astra Giurgiu – West Ham United 2–1 (2–1) /Budescu (33., 36.), illetve Lanzini (3.)/ – tj.: az Astra 4–3-as összesítéssel. Európa Liga, 4. selejtezőkör, párosítás: Lech Poznan – Videoton, Bukaresti Steaua – Rosenborg, Astra Giurgiu – AZ Alkmaar. Bajnokok Ligája Az európai szövetség (UEFA) nyoni központjában lebonyolított pénteki sorsoláson a Manchester United a belga FC Bruges-t kapta ellenfélnek, míg a magyar bajnok Videotont kiejtő fehérorosz BATE Boriszov a román bajnok Steauát kiejtő szerb Partizan Belgráddal csap majd össze. Az első mérkőzéseket augusztus 18-án vagy 19-én rendezik, a visszavágókra egy héttel később kerül sor. A sorsolás: Bajnokok ága: Asztana – APOEL, Skenderbeu – Dinamo Zágráb, Celtic – FF Malmö, FC Basel – Makkabi Tel-Aviv, BATE Boriszov – Partizan Belgrád; Nem bajnokok ága: SS Lazio – Bayer Leverkusen, Manchester United – FC Bruges, Sporting – CSZKA Moszkva, Bécsi Rapid – Sahtar Donyeck, Valencia – Monaco.