Csíki pontszerzés Galacon

Foghíjas kerettel, mindössze két légióssal és rengeteg fiatal játékossal állt fel a jégre a Csíkszeredai Sportklub a Galaci VSK elleni idegenbeli alapszakasz-mérkőzésen. A csíkiak ennek ellenére pontot tudtak szerezni. A nap másik meccsén a Sapientia U23 nem tudta megállítani a Brassói Coronát. Még öt mérkőzése van vissza a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának a román bajnokságban: két találkozó a Galaci VSK-val, míg három a Bukaresti Steauával. A Jason Morgan–Hozó Levente edzőpáros által dirigált kék-fehérek tegnap este letudták az első galaci összecsapást. A csíkiak foghíjas kerettel utaztak el, hiszen a szakvezetés kapusposzton Szamankovot, illetve Adorjánt nevezte. Az első sorban Fodor, Maylan, Bíró, Láday, Györfy, a másodikban a Casaneanu, Salló, Szabó, Farkas, Rokaly N., míg a harmadikban a Sándor, Gecse O., Ilyés T. és Gecse H. négyes volt nevezve. Ellenben a túloldalon a teljes keret nézett szembe a csíkiakkal. Az első harmad nem hozott nagy iramot, de Ilyés Tamás szerencsés góljával – Onodi bevédte lövését – még vezettek a csíkiak. A második felvonásra előbb egyenlített a Galac, majd Casaneanu remek találatával újfent a vendégeknél volt az előny, amelyet végül Ribalko egalizált. A zárófelvonás újabb gólokat nem hozott, így hosszabbításba torkollott az összecsapás. Itt elég volt egy emberhátrány és a Galac a 62. percben a maga javára döntötte az összecsapást. A nap másik összecsapásán a Brassói Corona érvényesítette a papírformát, és hatgólos győzelmet aratott Karcfalván a Sapientia U23 ellen. Román bajnokság, eredmény Kedd: Sapientia U23 – Brassói Corona 2–8 (0–3, 1–4, 1–1), Galaci VSK – Csíkszeredai Sportklub 3–2 (0–1, 2–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után A további műsor Ma: Sapientia U23 – Brassói Corona (18.30), Galaci VSK – Csíkszeredai Sportklub (18.30). Április 17., szombat: Bukaresti Steaua – Csíkszeredai Sportklub (18.30), Galaci VSK – Brassói Corona (18.30). Április 18., vasárnap: Bukaresti Steaua – Csíkszeredai Sportklub (18.30), Galaci VSK – Brassói Corona (18.30). A bajnokságból még hátramaradt Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti Steaua összecsapást nem sikerült programálni. A bajnokság állása: 1. Brassói Corona 55 pont/21 meccs, 2. Galaci VSK 50/21, 3. Gyergyói HK 47/24, 4. Csíkszeredai Sportklub 43/20, 5. Bukaresti Steaua 19/21, 6. Sapientia U23 17/22, 7. Sportul Studențesc 0/24.