Csík-kupát szerveztek

Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Csík-kupa országos autómodellező versenyt, amelyre Bukarest, Ialomiþa, Neamþ, Vaslui, Suceava és Dâmboviþa megye képviseletében érkeztek 3 fős csapatok. A sorban ott voltak a Gyermekek Háza modellezői is. [dropcap]P[/dropcap]énteken a Nagy Imre iskola pályáján zajlottak az ügyességi és gyorsasági versenyek 1/12 méretarányú modellekkel. Az eső miatt a szintén péntekre tervezett Touring verseny (elektromos, összkerékhajtású, 1/10 méretarány) szombatra csúszott át, így szombaton a tervezettnél másfél órával később kezdtük meg az Off Road versenyt, ami a Mikó-vár előtt került megrendezésre. A csíki fiúk jól szerepeltek, Laczkó Tibor első lett az 1/12 TRACK (elektromos pályamodell) és harmadik az ügyességi próbán. Nagy-Galaczi Tamás megnyerte az Off Road versenyt, a Touring kategóriában technikai okok miatt sajnos csak a 4. helyen végzett, így összesítésben a csapat a második helyen zárt. Első a vaslui-i csapat lett. Az Off Road verseny után egy nyílt verseny helyszíne volt a Mikó-vár előtt felállított pálya, amelyen csíkszeredai és marosvásárhelyi gyerekek, illetve felnőttek vettek részt. A csíkiak közül a legjobb eredményt Gegő Zsombor érte el, aki második lett Buggy Stock kategóriában és Laczkó Tibor, aki a Truck/SC Truck próbán végzett a harmadik helyen. A versenysorozat másnap (vasárnap) Békáson folytatódott, itt Laczkó Tibor második lett a Buggy 2 WD kategóriában. A szervezők köszönik Csíkszereda Polgármesteri Hivatala, a megyei sportigazgatóság, valamint a Hidrotran Kft. támogatását.