Csak az Astra örülhet

Csütörtökön megkezdődött a play off kör a labdarúgó Európa-ligában, már csak egy akadályt kell sikerrel venniük a csapatoknak ahhoz, hogy bejussanak a csoportkörbe. Az Astra nyerni tudott ellenben a Steauával és a Videotonnal, akiknek kevés reményük maradt. [dropcap]A[/dropcap] román Astra Giurgiu pocsékul kezdett a holland AZ ellen, hiszen az alkmaariak a 13. percben már 2–0-ra vezettek idegenben, kifejezetten kellemes helyzetbe hozva ezzel magukat. Igen ám, de a gyurgyevóiak nem adták fel, a játékrész derekán szépítettek, majd a félidő hajrájában szerzett két góllal már vezettek! A szünet után újabb találat nem esett, így az Astra várhatja minimális előnyből a visszavágót, bár az AZ-nek még így is sokat érhet az idegenben szerzett két találat. Érdekesség, hogy a gyurgyevóiak az előző körben a West Ham United ellen idegenben szintén felálltak 0–2-ről (2–2), míg a visszavágón hazai pályán ugyancsak hátrányból nyertek (2–1). A román és a magyar bajnok ugyanolyan fájó pofonba szaladt bele. A Steaua hazai környezetben fogadta a múlt fordulóban a Debrecent is búcsúztató Rosenborgot. A norvégok szabály szerint átrohantak a bakákon, és sima 3–0-s győzelmet arattak. Ugyancsak 3–0-s vereséget szenvedett a Videoton a Lech Poznan otthonában. Mindkét visszavágó formaságnak tűnik a látottak alapján. Eredmények EL, 4. selejtezőkör: Astra Giurgiu – AZ Alkmaar 3–2 (3–2) /Boldrin (25.), Alibec (41.), Dandea (45.), illetve Henriksen (11.), Janssen (13.)/; Bukaresti Steaua – Rosenborg 0–3 (0–0) /Mikkelsen (61.), Helland (67.), Jensen (91.)/; Lech Poznan – Székesfehérvári Videoton 3–0 (1–0) /Linetty (11.), Thomalla (57.), Tralka (68.)/. HN-összefoglaló