Brassó nyerte a román bajnokságot

A tavalyi ezüstérmet aranyra váltotta a Brassói Corona jégkorongcsapata a román bajnokságban, miután összesítésben 3–1-re legyőzte az idei kihívóját, a Galaci CSM-t. Az előzetes papírforma tehát nem borult, és Galac nem bírta a hosszas terhelést, amelyet megkövetel a rájátszás. [caption id="attachment_87649" align="aligncenter" width="960"] Brassói gólöröm Fotó: Daniel Maximilian Milata[/caption] Nem tudott meglepetést okozni a Galaci CSM a román jégkorongbajnokság fináléjában, ahol végül alulmaradt a Brassói Coronával szemben az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A Duna-parti alakulat a finálét jól kezdte, hiszen hazai pályán behúzta az első meccsét, ám innentől kezdve nem bírtak lépést tartani a Coronával. A második hazai találkozót már elbukták, majd következett a brassói kiszállás. A döntő harmadik meccsén már az első harmadban tetemes hátrányba kerültek, amely megpecsételte sorsukat. A negyedik összecsapásra úgy jöttek ki a jégre, hogy a kés ott van a torkukon. A Corona bár sokkal kezdeményezőbb volt, két harmad után szorosabb lett az eredmény (3–2), majd az utolsó felvonás 13 perce megpecsételte sorsukat. Ez idő alatt négy gólt kaptak, és ezzel eldőlt a bajnoki cím sorsa. A döntő után a csíkszeredai születésű, 38 esztendős, Mihály Árpád bejelentette visszavonulását az aktív jégkorongtól. Búcsúmeccsére a brassói vezetőség az őszre egy Corona – Sportklub felkészülési meccset tervez. A bronzérmet, mint ismert, a Csíkszeredai Sportklub szerezte meg a Gyergyói HK-val szemben. Döntő, eredmények 3. mérkőzés: Brassói Corona – Galaci CSM 6–2 (3–0, 2–2, 1–0) /Lidhamar (16., 30.), Boriszenko (19., 34.), Carlson (20.), Tendler (58.), illetve Nyezsnyamov (24., 36.)/. 4. mérkőzés: Brassói Corona – Galaci CSM 7–2 (1–1, 2–1, 4–0) /Zsók (10.), Gliga (30.), Lidhamar (24.), Tendler (47., 49.), Lee (51.), Trancă (57.), illetve Zsagidullin (4.), Nyezsnyamov (24.)/. HN-összeállítás